Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!Drogowcy zlikwidowali istotne przejście dla pieszych w centrum Biskupca. Mieszkańcy niezadowoleni

Drogowcy zlikwidowali istotne przejście dla pieszych w centrum Biskupca. Mieszkańcy niezadowoleni
Przejście dla pieszych w Biskupcu zostało zastawione barierką
Fot. Czytelniczka Olsztyn.com.pl

Chodzi o przejście na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza (to fragment DK57 Bartoszyce-Pułtusk) z ul. Kopernika. – Przecież to ulica prowadząca do szkoły podstawowej – powiedziała w rozmowie z nami czytelniczka.

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

Pani Alicja jest mieszkanką Biskupca. Zauważyła, że w wyniku remontu ważnego skrzyżowania w mieście – ulic Mickiewicza i Kopernika – dotychczasowe przejście dla pieszych zostało zastawione barierką.

– Na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu – zjazd z głównej drogi przez miasto (Mickiewicza, DK57) w kierunku ul. Kopernika niedawno przeprowadzono modernizację krawężników. Wcześniej się tam notorycznie uszkadzało opony – chyba za małe zakręty były. Przy okazji zamontowano barierki przed pasami dla pieszych. Ja rozumiem bezpieczeństwo, ale jak teraz korzystać z tych pasów? Najważniejsze: to jest ulica prowadząca do szkoły podstawowej… – powiedziała pani Alicja.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim w Biskupcu. Jak się dowiedzieliśmy, skrzyżowanie zostało przebudowane przez olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Informuję, że przejście zostało przebudowane przez zarządcę dróg krajowych. Jak widać na załączonych zdjęciach organizacja ruchu została zmieniona i przejście zostało przeniesione co wskazują już przestawione oznakowanie pionowe D6, a także wstawione zapory U-12a typu Olsztyńskiego. Oznakowanie poziome zostanie poprawione we właściwym miejscu przez GDDKiA – powiedział w rozmowie z nami Emil Kowalski z Urzędu Miasta w Biskupcu.

Zatem wysłaliśmy wiadomość do GDDKiA z pytaniami dotyczącymi potrzeby przebudowy skrzyżowania i nowej lokalizacji przejścia dla pieszych. Czekamy na odpowiedź.

Tak wyglądało przejście dla pieszych przed inwestycją / Fot. Google Street View

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • beku 2021-05-13 20:00:49 176.221.*.*
  To że ta ulica położona jest w Biskupcu nie znaczy że burmistrz ma cokolwiek do gadania w jej sprawie. To własność GDDKiA
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 7
 • smuteczek 2021-05-13 09:43:31 88.156.*.*
  dlaczego miasto nie potrafi nigdy poprawić czegoś na lepsze tylko zawsze na gorsze?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 6
 • mm2 2021-05-13 09:16:20 188.47.*.*
  Na oko widać że przejście dla pieszych jest w złym miejscu. Teraz samochód który dojeżdża do głównej i ustępuje pierwszeństwa musi zastawić przejście dla pieszych. Po drugie auto które skręca z DK w podporządkowaną nie ma jak się zatrzymać przed przejściem i musi zastawić jeden pas krajówki. Nie ma co płakać tylko się cieszyć. Będzie bezpieczniej dla wszystkich
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 8