Do miejskiego żłobka wyłącznie z obowiązkowymi szczepieniami

Podczas wczorajszej sesji rady miasta podjęto uchwałę dotyczącą żłobków miejskich. Od teraz będą przyjmowane wyłącznie dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia. Powód? Bezpieczeństwo dzieci.

Poprawkę do uchwały zaproponowali przedstawiciele Klubu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Według ich pomysłu do żłobków miejskich przyjmowane by były wyłącznie dzieci, które są zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień, ewentualnie dzieci, które są chore i nie mogą przyjąć szczepień. Na konferencji prasowej radna Ewa Zakrzewska mówiła, że chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

- Chcemy, żeby dzieci idące do żłobków były bezpieczne. Rodzice, którzy przyprowadzą swoje dzieci, będą wiedzieli, że inne dziecko, które jest w grupie również jest zaszczepione i nie przyniesie chorób niebezpiecznych dla życia i zdrowia dzieci – mówiła radna Zakrzewska z Koalicji Obywatelskiej.

Pomysł ten wywołał ogromne poruszenie podczas środowej sesji rady miasta.

- Nie mam wątpliwości co do szczepień, ale byłbym ostrożny. W tak ważnych sprawach społecznych. Trzeba byłoby zapytać rodziców, co oni sądzą o tym, może przeprowadzając ankietę – stwierdził radny Jarosław Babalski z Prawa i Sprawiedliwości.

Obawy miała także randa Ewa Wirska, była członkini PiS.

- Pomysł ten jest niedorzeczny. Dziecko, które nie może być zaszczepione, np. autysta, nie będzie mogło korzystać z publicznego żłobka – mówiła Wirska.

Jednak pomysł ten spotkał się również z pozytywnymi opiniami.

- Przy tak silnej agitacji organizacji przeciwszczepionkowych i przy wzroście zachorowań np. na odrę, uważam uchwałę za celową. Jestem zdania, że wszystkie środki chroniące zdrowie są niezbędne – dodała Halina Ciunel z Koalicji Obywatelskiej.

Ostatecznie uchwała została przyjęta i do żłobków w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci zaszczepione oraz chore, które nie mogą przyjąć obowiązkowych szczepień. Poprawkę poparło 16 radnych.

Rekrutacja do żłobków ruszy 6 maja i potrwa do 31 maja, a 11 czerwca zostną ogłoszone wyniki.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Issru 2019-03-29 07:20:34 5.173.*.*
  ...no taka propaganda rządowa w tv i radio na te sZczepienia, tak sie boją ze dochody koncernów farmaceutycznych spadna no tak sie boją, tak sa w to uwiklani że już od gornie nakazy beda pisac..sa jeszcze prywantne żlobki hehe takze jest wybór
  Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść
 • Koala 2019-03-28 23:53:52 37.248.*.*
  Jakze cudnie znikaja komentarze:) Nie warto pisac,bo I tak zostawia to,co wygodne I proszczepionkowe. Dziwne,nieprawdaz?
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • janek69 2019-03-28 16:31:18 83.9.*.*
  A czy pani Halina Ciunel z KO się zaszczepiła ponownie bo Odra atakuje ostatnio osoby również dorosłe i w dzieciństwie szczepione,przecież na sesji rady miejskiej może siać zarazę nawet nie wiedząc o tym.
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść
 • teli 2019-03-28 14:29:28 217.66.*.*
  A czego się boją rodzice dzieci zaszczepionych? Skoro są zaszczepione to nie zachorują nie zarażą się przecież od nieszczepionych .
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść
 • olszynianka 2019-03-28 10:11:10 83.9.*.*
  jestem za
  Odpowiedz Oceń: 7 4 Zgłoś treść