Dziś jest: 16.06.2024
Imieniny: Aliny, Anety, Anny
Data dodania: 2024-05-24 14:37

Redakcja

Do nich należy przyszłość

Do nich należy przyszłość
Zdjęcie ilustrujące tekst
Fot. Patryk Pulikowski

Choć wielu mówi, że młodzież nie interesuje się polityką, czy samorządem, każda okazja do zainteresowania tymi dziedzinami jest dobra. We wtorek (21 maja) ratusz odwiedzili uczniowie jednej z olsztyńskich podstawówek.

reklama

Najczęściej tego typu wizyty składają przedszkolaki, ale nie brakuje także zainteresowanych ze szkół podstawowych czy niemal dorosłej już młodzieży. Tym razem swą ciekawość próbowali zaspokoić nastolatkowie z VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 22.

Wizyta w ratuszu to zawsze doskonała lekcja obywatelskości. Wszak nie zawsze jest okazja, by przyjrzeć się pracy magistratu od środka, a także wypytać o szczegóły obowiązków prezydenta miasta.

A z takiej właśnie sposobności skrupulatnie skorzystali uczniowie we wtorkowe przedpołudnie. Przywitał ich prezydent Robert Szewczyk, który opowiedział, jak wyglądają jego codzienne zadania i obowiązki. Poza tym od pracowników magistratu dowiedzieli się o najczęściej załatwianych w urzędzie formalnościach, a także o tym, co czeka ich już wkrótce, czyli jakie dokumenty należy złożyć, aby wyrobić dowód osobisty.

Nieodłącznym elementem wizyt w ratuszu jest spacer korytarzami zabytkowego obiektu, podczas którego młodzi goście poznają jego historię. Mają także okazję zajrzeć do niedostępnych na co dzień pomieszczeń, jak choćby dawnej sali sesyjnej.

Tagi: edukacja SP 22

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Wasz Pan 2024-05-27 07:57:41 46.205.*.*
    Szewczyk zatrudnia grzymowicza .Bez mistrza nie potrafi rzadzic.a wy głupcy dalej ufajcie chłopom.witosa
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0

www.autoczescionline24.pl