Dlaczego warto zdecydować się na książkę elektroniczną?

Dlaczego warto zdecydować się na książkę elektroniczną?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Ebooki to książki elektroniczne stanowiące cyfrową wersję publikacji, zachowaną w tradycyjnej formie chociaż w wielu przypadkach stanowią całkowicie nową elektroniczną publikację. Nowe dzieło nigdy wcześniej nie występowało w wersji papierowej, gdyż od razu zostało wydane w formie ebooka. Do tego typu książek dostępnych wyłącznie jako ebook zalicza się przeważnie książki kucharskie oraz poradniki.

Ebook jako w pełni cyfrowy dokument, podobnie jak w przypadku tradycyjnej książki „oprawiane” są w okładki, ilustracje, numerację stron, akapity, rozdziały a także spis treści. Książki elektroniczne występują w dedykowanym im formacie EPUB lub MOBI. Format EPUB jest najbardziej uniwersalnym formatem, dostępnym dla każdego rodzaju czytnika, z kolei format MOBI jest przystosowany wyłącznie dla czytników Kindle. Uniwersalny format ebooków umożliwia dostosowanie widoku strony do wielkości ekranu, tworzenie notatek i pozostawianie zakładek.

Fenomen książek elektronicznych

E-książki pełnią rolę intersującej i wygodnej alternatywy dla swoich tradycyjnych odpowiedników. Ich przechowywanie nie wiąże się bynajmniej z przygotowywania wolnego miejsca na półce dla nowych pozycji. Również podróżowanie z książką w wersji elektronicznej jest praktycznie nieodczuwalne, to samo można powiedzieć o jej nabywaniu, gdyż można ją mieć praktycznie od razu bez oczekiwania na dostawę. Ulubione ebooki można przechowywać zarówno w chmurze jak i na dysku urządzenia, zachowując dostęp do tysięcy tytułów.

Dlaczego warto zdecydować się na książkę elektroniczną?

E-booki online to przede wszystkim dostępność, która pozwala na bezproblemowe zakupienie i pobranie z dowolnego urządzenia, które nawiązując połączenie z internetem łączy nas z wybraną aplikacją lub internetową przeglądarką. Czytniki ebook to urządzenia, których funkcjonalność pozwala na odczytywanie e książek. Na tle innych urządzeń wyróżnia je zastosowanie e-atramentu oraz brak podświetlania światłem niebieskim, dzięki czemu ich ekran do złudzenia przypomina prawdziwy papier tradycyjnej książki.

Technologia e-ink w przypadku e-atramentu działa na zasadzie białych oraz czarnych cząstek zawieszonych w cieczy, które pod wpływem pola elektrycznego budują tekst. Tego typu metoda nie przemęcza wzroku, zapobiega łzawieniu oczu co często obserwuje się podczas wyświetlania dokumentów na ekranach LCD.  Czytanie za pośrednictwem tego typu urządzenia praktycznie się nie różni od tradycyjnej formy papierowej.

Elektroniczne książki dla każdego

Ebooki można otworzyć zarówno na komputerze stacjonarnym jak również laptopie, smartfonie lub tablecie. Książki elektroniczne podobnie jak drukowane podzielone są na gatunki (kryminał, sensacja, thriller, fantastyka, horror) oraz ze względu na dedykowaną im grupę odbiorców (dla dzieci, dla młodzieży, język i nauka języków obcych, lektury, poradniki, komiksy). Szeroki wybór ebooków online pozwoli każdej osobie bez względu na wiek i zainteresowania znaleźć pozycję, która będzie zgodna z preferencjami czytelnika. W poszukiwaniu idealnej książki elektronicznej w zależności od tematyki, można znaleźć wiele pozycji sprzyjających samorozwojowi a także zapewniających maksimum rozrywki

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Ewa96 2022-01-07 00:59:38 185.238.*.*
  Też wolę elektroniczne. Wszystkie kupuję na publio, szczególnie na super promocjach i nie muszę opłacać abonamentu tylko kupuję ebook i mam na stałe ;)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • eol 2021-12-30 07:49:29 83.16.*.*
  abonamenty na ebooki w legimi zaczynają się od 6,99 zł.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • zxcv 2021-12-18 15:28:39 93.105.*.*
  To poproszę jeszcze o kilka słów na temat cen tych cyfrowych wersji.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0