Dziś jest: 25.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Data dodania: 2024-04-24 09:13

Redakcja

Dlaczego warto wybrać grill gazowy?

Dlaczego warto wybrać grill gazowy?
Materiał Partnera
Fot. Pexels

Grillowanie na gazie ma wiele korzyści.

reklama

Wszystkie zalety można podsumować w trzech cechach - priorytetach, które stawiają grill gazowy na pierwszym miejscu pod każdym względem: wygoda użytkowania, kontrola procesu i uzyskiwany smak. Odkryj zalety grilla gazowego opisane poniżej. 

Zalety grilla gazowego – wygoda użycia

Nawet duży grill ogrodowy gazowy może być przygotowany do grillowania w ciągu kilku minut, czego nie zaoferuje standardowy grill ogrodowy węglowy. Po powrocie z pracy lub podczas niespodziewanej wizyty grill gazowy sprawdza się idealnie. Wystarczy obrócić pokrętło, aby włączyć grill. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu i np. grillowane warzywa, to świetny sposób na relaks. Rozgrzanie do temperatur metody pośredniej lub bezpośredniej trwa od 1 do 2 minut. Grill dostatecznie nagrzany skraca diametralnie czas przygotowania potraw do spożycia. 

Łatwe czyszczenie grilla gazowego

Czyszczenie grilla po każdym użyciu polega na spaleniu resztek i roztopionego tłuszczu na ruszcie i delikatnym użyciu zalecanej szczotki ze stalowego włosia. Zajmuje to dosłownie kilka minut. Po przygotowaniu potraw wystarczy ustawić grill na odpowiednią temperaturę, aby aktywować proces spalania. Nie trzeba wyrzucać popiołu lub resztek węgla, nie brudzimy szczotek stężonym tłuszczem, nie zanieczyszczamy miejsca pracy.

Tanie użytkowanie - grill ogrodowy

Instalowanie paliwa w postaci butli gazowej jest zazwyczaj jednosezonowe przy umiarkowanej częstości grillowania. Gaz jest paliwem ekonomicznie najtańszym, biorąc pod uwagę każdą postać źródła energii w grillowaniu. Serwis gazowy jest czysty, szybki i bezpieczny.

Grille gazowe a kontrola temperatury

Kontrola temperatury to jedna z najważniejszych zalet grilla gazowego, czego nie oferuje grill węglowy. Manipulacja niezależnymi strefami ciepła, refleksyjna pokrywa grilla sprawia, że osiągamy każdą temperaturę w zakresie do 350°C. Wystarczy tylko sterować pokrętłami w bezstopniowej płynnej regulacji, aby uzyskać zamierzony efekt. Kontrola równomierności temperatury nie stwarza żadnych problemów, przy podłużnych palnikach wykonanych w technologii Dual Tube z licznymi portami. Mamy pewność, że w danej strefie ciepła, gdzie temperatura jest jednakowa, wszystko piecze się tak samo i równomiernie.

Korzystanie z metody pośredniej lub bezpośredniej jest szybkie i łatwe, wystarczy włączyć odpowiednie palniki. Szeroka powierzchnia grzewcza ułatwia natychmiastowe przejście z pieczenia nad źródłem ciepła w pieczenie pośrednie. Liczba palników, czyli stref ciepła pozwala w każdej chwili na zmianę metody grillowania, czego nie dostarczają grille węglowe.

Podsumowując, wybierając grill ogrodowy gazowy, możesz mieć pewność, że to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących pasjonatów grillowania, jak i osób doświadczonych, a także profesjonalistów będzie grill gazowy. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl