Dziś jest: 21.04.2024
Imieniny: Anzelma, Bartosza
Data dodania: 2023-07-18 09:49

Krzysztof Brągiel

Daria ze Śląska i Dawid Tyszkowski nastrojowo w Parku Podzamcze [ZDJĘCIA]

Daria ze Śląska i Dawid Tyszkowski nastrojowo w Parku Podzamcze [ZDJĘCIA]
Daria ze Śląska była jedną z gwiazd pikniku w olsztyńskim Parku Podzamcze. Wydarzenie zrealizowano w ramach artystycznego lata lokalnego MOK-u
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W niedzielę (16 lipca) w olsztyńskim Parku Podzamcze wystąpili: Daria ze Śląska i Dawid Tyszkowski. Koncerty odbyły się w ramach relaksacyjnego pikniku artystycznego "Na Podzamczu Wolno vol. 2".

reklama

Tegoroczne artystyczne lato w Olsztynie to występy nie tylko w amfiteatrze im. Czesława Niemena. Miejski Ośrodek Kultury postanowił skorzystać też z klimatu jaki daje park. W niedzielny wieczór na terenach zielonych pod olsztyńskim zamkiem wystąpili artyści, których znakiem rozpoznawczym są głębokie teksty i emocjonalne wykonanie.

Daria ze Śląska to tak naprawdę Daria Ryczek-Zając. W kwietniu tego roku miała miejsce premiera jej debiutanckiego albumu „Daria ze Śląska Tu była”. Krążek promował utwór „Kill Bill”, którego nie mogło zabraknąć podczas występu w Olsztynie.

Artystka mówi o sobie tak:

- Od urodzenia mieszkam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej.

Dawid Tyszkowski jest jednym z najciekawszych muzycznych odkryć 2022 roku. Swoją twórczość opiera na tym, co czuje i słyszy. Cały czas poszukuje nowych inspiracji i eksperymentuje z różnymi gatunkami.

Sukcesem okazała się jego niedawna kooperacja z aktorką Julią Wieniawą, którą zaprosił do współtworzenia utworu „Nie całuj”. Teledysk do piosenki duetu dwa miesiące po publikacji na youtube ma niespełna 1 mln wyświetleń. "Nie całuj", tym razem solo, zabrzmiało w niedzielę pod olsztyńskim zamkiem.

Koncerty w ramach pikniku artystycznego "Na Podzamczu Wolno vol. 2" były bezpłatne. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy z Miejskim Zespołem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Moniika 2023-07-19 00:11:35 31.0.*.*
  W weekend są dni Szczytna. będzie kombi i wiele innych artystów oraz atrakcji za darmo
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
 • no name 2023-07-18 12:15:59 5.173.*.*
  A wy jak zwykle piszecie o zdarzeniach kulturalnych po fakcie. Szkoda bo bym poszedł gdybym wiedział wcześniej. Daria to naprawdę dobra wokalistka i autorka tekstów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 7
 • Piechur z lasu 2023-07-18 12:07:29 37.248.*.*
  Nic specjalnego...z tym tymi koncertami... Szkoda ze na fosie jak są koncerty to ochrona z murków ludzi wygania i nie pozwalają posłuchać człowiekowi koncertów nie każdego stać żeby płacić za bilety... A ochrona często jest nadgorliwa... 😑Pozdro dla choroby
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 10

www.autoczescionline24.pl