Czy miasto skontaktowało się z Robertem Lewandowskim ws. Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Sportowców?

Czy miasto skontaktowało się z Robertem Lewandowskim ws. Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Sportowców?
Radny Marian Zdunek chciałby, aby w miejsce zrujnowanego Stadionu Leśnego powstał Ośrodek Rehabilitacji dla Sportowców. Potrzebny jest jednak inwestor. Czy mógłby to być inwestujący na Mazurach Robert Lewandowski?
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W listopadzie radny Marian Zdunek złożył interpelację związaną z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym dla Sportowców na terenie Stadionu Leśnego. Radny zapytał prezydenta Piotra Grzymowicza, czy miasto nawiązało kontakt z Robertem Lewandowskim w tej sprawie. Odpowiedź ukazała się na początku grudnia.

Cała sprawa miała swój początek w sierpniu br. Wtedy to radny Marian Zdunek napisał pierwszą interpelację do prezydenta Piotra Grzymowicza. Poinformowaliśmy o tym w artykule pt. „Radny Marian Zdunek ma pomysł na stadion Leśny. Pomóc miałby... Robert Lewandowski”.

W interpelacji radny zasugerował, że mógłby tam powstać ośrodek rehabilitacyjny dla sportowców. Wie też, w jaki sposób zdobyć na ten cel pieniądze. Kluczem do sukcesu miałyby być rozmowy z piłkarzem Robertem Lewandowskim, który miałby wesprzeć finansowo inicjatywę.

Myślę, że w tym miejscu mogę się czuć zwolniony z przedstawienia warunków klimatycznych i uroków tego miejsca. Państwo Anna i Robert Lewandowscy budują w Giżycku bardzo ekskluzywny, niepowtarzalny, urokliwy obiekt hotelowy. Na Warmii w Stanclewie są na ostatnim etapie budowy swojej rezydencji. Uważam, że mogliby być zainteresowani moją inicjatywą

– możemy przeczytać w interpelacji.

Do pierwszego spotkania radnego z władzami miasta doszło, jednakże najwyraźniej nie wypracowano porozumienia, ponieważ Marian Zdunek w listopadzie napisał drugą interpelację w tej sprawie.

Zwracam się z pytaniem, czy w związku z moją inicjatywą zostały podjęte jakiekolwiek starania celem nawiązania kontaktu z Panem Robertem Lewandowskim lub kimś z jego otoczenia w sprawie jak wyżej?

– napisał radny.

Odpowiedzi radnemu udzieliła wiceprezydent Ewa Kaliszuk. Napisała, że ws. powstania Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Sportowców na terenie Stadionu Leśnego miasto podjęło wewnętrzne ustalenia, które dotyczą kierunków dalszego postępowania w tej sprawie.

Jednak z uwagi na wyjątkową sytuację związaną z pandemią, która nas wszystkich dotknęła i w znaczny sposób przyczyniła się do licznych ograniczeń, w tym również personalnych, rozmowy z Panem Robertem Lewandowskim w sprawie wybudowania Ośrodka nie zostały podjęte.

– możemy przeczytać w odpowiedzi.

Wiceprezydent Kaliszuk zaproponowała radnemu jeszcze jedno spotkanie, z udziałem prezydenta Piotra Grzymowicza, podczas którego pomysł oraz możliwości samorządu w tym zakresie mają zostać bliżej omówione.

Co na to Marian Zdunek?

To odwlekanie tematu ze strony władz miasta. Nie ma tutaj miejsca i potrzeby chowania się za koronawirusa. Telefony, maile nie są skażone. Ja jestem zbyt prostym człowiekiem, żebym się obrażał, trzaskał drzwiami. Jeżeli chcę coś osiągnąć, to wiem, ile trzeba zgrzytać zębami, żeby coś osiągnąć. Czasami może i głowę popiołem posypać, ale to wszystko jest koszt dążenia do celu. Jeżeli pan prezydent by takie spotkanie zorganizował, to jestem do dyspozycji. Ale ja na razie zrobiłem, co mogłem – powiedział w rozmowie z nami Marian Zdunek.

Dodał, że według jego koncepcji miasto nie musiałoby wydać ani złotówki. Dlatego dziwi go taka opieszałość władz Olsztyna. Jego zdaniem wystarczyłoby skontaktować się z potencjalnym inwestorem i wskazać plusy takiej inwestycji.

Nie musi to być Lewandowski. Rzucam myśl, jak to miejsce wykorzystać, gdzie miasto nie musi nic wydać, a nawet może zarobić. Ja tu widzę interes. Wystarczyłoby dotrzeć do właściwego człowieka, zaprosić na rozmowy, powiedzieć, na jakich warunkach miasto może się zgodzić. Ale trzeba te rozmowy rozpocząć – przyznał radny.

Radny dodał, że podczas pierwszego spotkania przedstawił urzędnikom swoją wizję. Jego zdaniem torfowe podłoże mogłoby zostać. Z powodzeniem mogliby tam ćwiczyć sportowcy, którzy przyjeżdżaliby do ośrodka na rehabilitację. Bliskość szpitala miejskiego i psychiatrycznego także jest dużym plusem. Jest zdania, że ośrodek mógłby współpracować z wyżej wymienionymi placówkami.

Sportowcy nie tylko doznają kontuzji fizycznych, ale wskutek kontuzji doznają też urazów psychicznych. Z powodu porażek też popadają w depresję. Czasami zaczynają od lampki wina, a kończą na tym, że codziennie muszą wypić – dodał Zdunek.

Jego zdaniem nie trzeba by było przebudowywać zjazdu z al. Wojska Polskiego, ponieważ nie przewiduje tam większego ruchu.

Ośrodek mógłby być przeznaczony na przyjęcie kilkunastu osób. Przyjedzie tam kilku sportowców na rehabilitację, w tym samym czasie wyjedzie kilku innych – wyjaśnił Marian Zdunek.

***

Stadion Leśny – niewykorzystany potencjał

Olsztyńskie sportowe areny

Olsztyńscy dziennikarze mają pomysł. Kamień na 100-lecie stadionu Leśnego

Galeria

Komentarze (22)

Dodaj swój komentarz

 • [Usunięty] 2020-12-08 05:19:50 46.53.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • [Usunięty] 2020-12-07 09:06:14 154.16.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Wiesz, Młoda 2020-12-06 15:40:24 46.205.*.*
  Może to przez przypadek, jednak zdarzyło się napisać coś sensownego nawet Tobie. Masz rację, szanujmy swoje i INNYCH poglądy. Nie opluwajmy się, św. Mikołaj dzisiaj też chciałby taki prezent, przekaz dać każdemu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • Młoda 2020-12-06 09:57:43 31.60.*.*
  do: Wiem, Młoda i G.@ Nie musimy akceptować cudzych przekonań... ale musimy akceptować prawo innych do ich posiadania.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Wiesz, Młoda 2020-12-05 17:26:07 79.187.*.*
  Mogłabyś pisać swoje elaboraty krócej, bo sens się rozmywa. Moja rada - krótki komentarz - lepszy efekt.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4
 • Solo 2020-12-05 08:07:16 37.30.*.*
  Robert Lewandowski jest mądrym człowiekiem i z nieudacznikami nie robi interesów więc w Olsztynie na pewno się nie pojawi chyba że jako postój odlać się na ratusz w drodze do Giżycka
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 0
 • R.O. 2020-12-04 23:01:26 83.23.*.*
  To jakaś farsa jest. Działanie jak w przedszkolu. Skoro Pan Zdunek ma taki pomysł i w niego wierzy - to niech zaprosi sam Pana Lewandowskiego do rozmów z Panem Prezydentem.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • Młoda 2020-12-04 19:09:02 5.173.*.*
  Panie radny Zdunek. Jest Pan radnym z bloku Grzymowicza - Ponad Podziałami. Jesteście przystawkami PO. Napiszę prościej. Jesteście tym dla PO czym był Kukiz dla PSL. Bycie radnym Grzymowicza oznacza że ma Pan realny wpływ na tworzenie budżetu. Chyba jest Pan radnym już 4 kadencję. Już dawno, gdyby miał Pan chęć walki, wybudowałby Pan ten ośrodek. Potrzebna była decyzja klubu. Ale rozumiem. Wszyscy byli tylko za tramwajami. A tak Pan tylko gada i gada. Daj Pan spokój. Pakuj Pan już walizki, bo jako człowiekowi starszemu, zajmie to panu więcej czasu niż innym. Już tylko 1000 dni. Tym pomysłem przebił Pan swój poprzedni pomysł. Miał Pan pomysł na studzienki kanalizacyjne aby się nie zapadły. Czy zrealizował Pan ten pomysł?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 4
 • Młode Zatorze 2020-12-04 18:22:47 5.184.*.*
  Zdunek nie pajacuj!!! Odp.....pl się od stadionu leśnego i jego otoczenia. Marzy się ciepła posadzka gdy wypier...ą z ratusza . Do roboty fizycznej. Przestań sobie gębę tym Lewandowskim wycierać. Nie jesteś dla niego partnerem w niczym. Miałeś czas się wykazać . Teraz WON!!! Dziadersie!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
 • haha 2020-12-04 18:05:34 81.190.*.*
  Parodia! Obdzwońcie od razu listę najbogatszych na świecie ;DDD
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 1