Czwarty etap odmrażania sportu. Kibice wracają na trybuny [AKTUALIZACJA]

Czwarty etap odmrażania sportu. Kibice wracają na trybuny [AKTUALIZACJA]
Mateusz Morawiecki zapowiedział czwarty etap odmrażania sportu
Fot. KPRM/TT

Dziś premier Mateusz Morawiecki na konferencji zapowiedział, że kibice będą mogli uczestniczyć w meczach od 19 czerwca. Jednak będą ograniczenia – na trybunach będzie mogło być zajętych tylko 25 proc. miejsc.

- Będzie możliwy powrót kibiców w odpowiednich procedurach. Jeszcze dziś rozmawialiśmy z panem prezesem Bońkiem. Na stadionie będzie mogło być kibiców do 25 proc. pojemności stadionu - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

To oznacza, że na stadionie Stomilu Olsztyn będzie mogło być około 700 osób, z kolei w hali Urania na meczach Indykpolu AZS lekko ponad 600 kibiców.

Na konferencji prasowej są także minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

- Za przykładem piłki nożnej idzie cały sport. Czwarty etap odmrażania sportu to także powrót basenów, siłowni i klubów fitness, co oznacza, że będziemy mogli uczestniczyć w aktywności fizycznej na co dzień. Mam nadzieję, że jako kibice będziemy stosować się do wszystkich reguł - zaznaczyła Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Zbigniew Boniek wyjaśnił, że bilety na mecze będzie można kupić wyłącznie internetowo. Kluby będą musiały wypełnić zobowiązania przygotowane przez rząd.

- W meczach będą uczestniczyć kibice tylko jednej drużyny. Wyjazdy grup zorganizowanych są obecnie niemożliwe – dodał Zbigniew Boniek.

Czwarty etap odmrażania sportu rozpocznie się 19 czerwca.

- Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw, by zorganizować to tak, by Ekstraklasa, pierwsza i druga liga wróciły na boiska. Dla mnie to jest sygnał powrotu do tej nowej normalności. My, Polacy, kochamy sport i polskich sportowców, dlatego cieszę się ogromnie że dziś możemy obwieścić tą wiadomość: powrót Ekstraklasy, powrót pierwszej i drugiej ligi, a wkrótce - powrót kibiców - podsumował premier.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • JanuszL 2020-05-29 22:28:40 37.248.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Waśniaczek 2020-05-29 11:45:28 89.231.*.*
    A co z niższymi logami
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0