Czesław Małkowski: ''Ja za swoją kampanię się wstydzić nie będę''

Dziś Czesław Jerzy Małkowski kandydat na prezydenta Olsztyna zorganizował konferencję, na której podsumował kampanię. Jak stwierdził – on zorganizował swoją kampanię małymi środkami i z zachowaniem szacunku dla innych kandydatów. Jak stwierdził, jego kontrkandydaci – starali się go zdyskredytować, jednak podczas spotkań z mieszkańcami miasta – dostał on od olsztynian zapewnienie o ogromnym poparciu więc liczy na sukces wyborczy.

Podczas konferencji skarbnik komitetu Czesława Jerzego Małkowskiego poinformował, iż cała kampania kosztowała komitet nieco ponad 70 tysięcy złotych, a kwota ta pochodziła ze składek kandydatów i z drobnych darowizn, które komitet otrzymał od sponsorów.

Czesław Jerzy Małkowski zwracał uwagę na skromność swojej kampanii, przyznał, że nie rozwieszał wielkich bannerów, bo dla niego liczyły się spotkania z mieszkańcami miasta, których jak policzył – w całej kampanii było około 100.

- Ja podczas swojej kampanii poruszałem się po mieście głównie pieszo i autobusami. Tam miałem okazję rozmawiać z olsztynianami, którzy deklarowali poparcie mojej osoby – powiedział Małkowski.

Małkowski odniósł się również do wyroku sądu, który nakazał mu sprostowanie informacji o tym, że w roku 2007 Grzymowicz doniósł na niego do prokuratury, zarzucając mu przestępstwa gospodarcze.

Jak przyznał Małkowski – ogromne znaczenie ma to, że sąd nakazał sprostowanie jednak nie nakazał umieszczenia przeprosin. Twierdzi, że Grzymowicz przyznał się do tego podczas konferencji prasowej, a dowodem miała być publikacja w gazecie.

- Wczoraj o godzinie 15.00 złożyłem zażalenie na decyzję sądu pierwszej instancji i czekamy na dalszy bieg wydarzeń – dodał Małkowski.

- Działania podczas kampanii niektórych moich kontrkandydatów są nieeleganckie, jak roznoszenie ulotek, które mają mnie zdyskredytować - powiedział.

Małkowski nie odniósł się do listu warszawskich feministek, które apelowały o nie popieranie Czesława Jerzego Małkowskiego – ze względu na proces sądowy toczący się przeciwko niemu w sądzie o molestowanie swoich podwładnych i gwałt na jednej z nich. Rzeczniczka jego komitetu Monika Rogińska-Stanulewicz poinformowała, że list nie ma znaczenia, bo pod nim podpisały się stowarzyszenia nie mające nic wspólnego z Olsztynem. Zapytana o to, czy traktuje ten list jako działania kontrkandydatów – powiedziała, że pozostawia to do przemyślenia dziennikarzom.

- Nieprawdą jest też, że nie uczestniczę w debatach. Uczestniczę w tych, w których mogę. Dziś nie mogę być na debacie Radia Olsztyn, bo zaprosiłem tu Państwa, by poinformować o zażaleniu do sądu i nie mogłem tego odwołać – powiedział podczas konferencji prasowej Małkowski.

Małkowski nie chciał również odpowiedzieć na pytania dziennikarzy o przewidywany przez niego wynik wyborów samorządowych, ani też z kim chciałby się spotkać w drugiej turze.

- Sukcesem każdego z kandydatów jest dotarcie do drugiej tury. Ja nie prowadzę żadnych sondaży więc nie powiem na jaki procent poparcia liczę – powiedział.

Małkowski zapewnił również, że zorganizuje spotkanie po wyborach, niezależnie od wyniku.

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Ja36 2018-10-26 16:03:35 89.229.*.*
  Olsztynianie was pogielo takie duze miasto a nie maciE porzadnych ludzi mo raczej nie ma wstydu,pluj swini w oczy a powie ze deszcz pada a darczyncy to stare komuchy na Warmi i Mazurach od komu nic sie nie zmienia siedza starzy komunisci wlos z glowy im nie spadl.GDZIE JESTESCIE MLODZI GDZIE!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 6 10 Zgłoś treść
 • Jery.boys. 2018-10-24 22:01:35 88.156.*.*
  Wracaj i daj czadu Czesiu
  Odpowiedz Oceń: 12 12 Zgłoś treść
 • Mileniusz 2018-10-19 11:24:09 80.52.*.*
  Czesiek, ty się powinieneś wstydzić nie tylko za kampanię, za szopki na wieży, ale przede wszystkim za swoja mizerną prezydenturę.
  Odpowiedz Oceń: 29 27 Zgłoś treść
 • śródmieście 2018-10-16 11:16:00 83.14.*.*
  Wracaj do domu Czesławie , twój czas już minął A co jako radny zrobił Pan przez 4 lata- totalne nic!!!!!! A jako prezydent chce pan coś zrobić? Żenada polityka to choroba a władza to amok, który uzależnia i deprawuje! starych ciągnie do władzy bo nie mają już niczego! młodość dawno minęła
  Odpowiedz Oceń: 28 28 Zgłoś treść
 • clex 2018-10-16 08:26:51 83.9.*.*
  No i wygląda na to, że wróci Casanova na wieżę. "Myjcie się dziewczyny (z Ratusza), bo nie znacie dnia ani godziny" [za Sztaudyngerem]
  Odpowiedz Oceń: 12 34 Zgłoś treść