Imieniny: Celestyna, Iwa, Piotra
Data dodania: 2009-08-31 09:25

Natalia

Crush moves czyli walka na taniec

W sobotnie popołudnie olsztyński amfiteatr stał się miejscem starcia drużyn tańczących Break Dance. Na szczęście walki b-boyów były całkowicie bezkrwawe.

Sobotnie crush moves to już druga edycja Otwartych Mistrzostw Polski Break Dance w Systemie Pucharowym. Do udziału w imprezie zgłosiło się 26 drużyn czyli 78 uczestników, którzy walczyli w kategorii 3 vs 3. Imprezę żywiołowo poprowadził Rufin Mc. Inicjatorzy mistrzostw - olsztyńska grupa Synchron Break Crew - zaprosili do jury m.in. członka elitarnej formacji Soul Mavericks - Coopdoga z Wielkiej Brytanii. Poczynania zawodników oceniali także polscy sędziowie, znani w kraju i w Europie: Kleju z Fanky Manson i Rudy z Broken Grass 2. W zawodach zwyciężyła grupa Knockout Gang z Olsztyna w składzie: Sadlee, Broken oraz Minigun. Drugie i trzecie miejsce zajęły dwie drużyny Sztewite z Grudziądza oraz Tczewa. Na czwartym miejscu znalazła się drużyna Fresh Łiii z Olsztyna i Pisza. W kategori 7 to smoke zwyciężył Sadlee z Olsztyna,a w footwork Gogez z Pruszcza Gdańskiego. Druga edycja crush moves była także okazją do uczczenia dziesiątej rocznicy powstania olsztyńskiej drużyny SBC, która działa od 1999 roku.