Co ze skateparkiem na Jarotach?

Co ze skateparkiem na Jarotach?
Na Jarotach miał powstać skatepark, projekt ten zwyciężył w ubiegłorocznym OBO
Fot. Pixabay.com

26 czerwca miał nastąpić wybór najlepszej oferty na budowę skateparku na os. Jaroty. Miał, bo okazało się, że przetarg został unieważniony. Co stanęło na przeszkodzie?

Skatepark na Jarotach, który ma powstać przy ul. Herdera, był jednym ze zwycięskich projektów zeszłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysłodawcy tej inwestycji stwierdzili, że najludniejsze z olsztyńskich osiedli nie posiada praktycznie żadnej infrastruktury sportowej.

– Korzystanie z „orlików” jest w dużej mierze ograniczone z uwagi na rezerwacje poczynione przez szkółki piłkarskie wyłączając je poniekąd z zasady ogólnodostępności. Jedyna oferta odnosi się do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w postaci podwórkowych placów zabaw oraz osób dorosłych mających do dyspozycji dużą ilość siłowni „pod chmurką” – przyznali.

Co dokładnie ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 34? Minirampa „halfpipe”, rampa najazdowa „quarterpipe”, rampa najazdowa „bank”, przeszkody typu „fun box”, a także zainstalowane zostaną rurki do grindu i skrzynie.

Termin składania wniosków upłynął 26 czerwca. Zgłosiło się w sumie dwóch oferentów – jeden z Krakowa, a drugi z Elbląga. Trzy dni później miasto unieważniło przetarg. Dlaczego?

– Niestety, nie udało się wyłonić wykonawcy inwestycji. Żądane przez oferentów kwoty były zbyt duże w stosunku do pieniędzy przeznaczonych na tę inwestycję – powiedział w rozmowie z nami Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna.

Firma ze stolicy Małopolski złożyła ofertę na kwotę blisko 499 tys. zł, natomiast przedsiębiorstwo z Elbląga zaoferowało za swoje usługi niemal 368 tys. zł, co i tak jest zbyt wygórowaną ceną.

Przypomnijmy, że miasto zamierzało przeznaczyć na budowę skateparku niemal 291 tys. zł.

Co dalej z projektem OBO?

– Pracujemy nad ogłoszeniem kolejnego postępowania. Być może stanie się tak w następnym tygodniu – zapowiedział Patryk Pulikowski.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Skatepark Różnowo 2020-07-02 17:26:45 188.147.*.*
    Bardzo fajny Skatepark jest w Różnowie, można tam dojechać MKP108 albo 112.
    Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
  • Zatorzanka 60+ 2020-07-02 15:55:42 37.47.*.*
    Wypierdalać z tym hałasem, gdziekolwiek!!!! Sorry za wy..... . Inaczej władza miasta nie usłyszy???!
    Odpowiedz Oceń: 0 4 Zgłoś treść