Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Data dodania: 2020-01-18 16:18

Co się dzieje z AZS-em? Szósta porażka z rzędu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nawet potrójny blok "Akademików" z Olsztyna był dość często dziurawy

Podopieczni włoskiego szkoleniowca, Paolo Montagnaniego, nie mają dobrej passy. W piątkowy wieczór we własnej hali przegrali szósty oficjalny pojedynek z rzędu!

W tym roku AZS obchodzi 70-lecie istnienia. Tym samym licznie zgromadzona publiczność w hali "Urania" liczyła na dobre rozpoczęcie roku w spotkaniu z Aluron Virtu CMC Zawiercie.

W porównaniu do pucharowego meczu z PGE Skrą Bełchatów, trener Paolo Montagnani dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Do gry powrócił Wojciech Żaliński, który zastąpił w "szóstce" Robberta Andringę.

Gdyby analizować jedynie wyniki setów można odnieść wrażenie, że było to wyrównanie i zacięte spotkanie. Tak było jedynie w pierwszych dwóch partiach.

- Dwa pierwsze sety pozwalały nam wierzyć, że jesteśmy na dobrej drodze, to w kolejnych rywale kontrolowali ich przebieg. Ja fizycznie czuję się słabo, bo kilka dni nie trenowałem przez kłopoty zdrowotne - powiedział tuż po spotkaniu Indykpolu AZS, Wojciech Żaliński.

Niestety, przebłyski dobrej gry olsztynianie mieli zaledwie w końcówkach pozostałych setów, kiedy na odrobienie strat było już zbyt późno.

Tym samym zawiercianie przerwali własne pasmo sześciu meczów ligowych, w których nie dość, że przegrywali, to nie zdobyli ani jednego punktu do tabeli PlusLigi.

Następnie spotkanie "Akademicy" rozegrają już w najbliższą środą (22 stycznia). Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23,23:25,21:25,21:25)

Indykpol AZS: Woicki, Poręba (8), Seyed (12), Mika (18), Żaliński (5), Kapica (14), Żurek (libero) oraz Andringa (9), Kowalski, Pietraszko,

Aluron Virtu: Masny (3), Czarnoski (8), Gawryszewski (6), Penchev (14), Ferreira (15), Bociek (25), Koga (libero) oraz Waliński, Dosanjh (1), Malinowski (1)

MVP: Grzegorz Bociek (Aluron Virtu)

Olsztyński klub w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano okolicznościowy filmik, który zamieszczono w mediach społecznościowych