Co słychać w AZS-ie?

Co słychać w AZS-ie?
Akademicy poinformowali o przedłużeniu kontraktu m.in. z Robbertem Andringą
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W zeszłym tygodniu Akademicy poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Robbertem Andringą. 7 kwietnia w świat poszła informacja, że klub postanowił kontynuować współpracę z trenerem Danielem Castellanim. Sprawdziliśmy, jak wygląda obecnie sytuacja w drużynie.

– W nowym sezonie trenerem będzie Daniel Castellani; II trenerem Marcin Mierzejewski, trenerem przygotowania fizycznego Paweł Ciesiun, w dodatku nową umowę na rok podpisał Robbert Andringa – przyznał w rozmowie z nami Tomasz Jankowski, prezes AZS-u Indykpol Olsztyn.

Dowiedzieliśmy się, że prowadzone są rozmowy na temat kształtu nowej drużyny z trenerem, który ma wyłączność przy doborze siatkarzy. Z ustaleń wynika, że przynajmniej jeden z zawodników zostanie wypożyczony.

– Dawid Sokołowski zostanie wypożyczony do I ligi, aby regularnie grał i nabierał doświadczenia. Ponadto ważne kontrakty mają Wojciech Żaliński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba. A informacje o podpisanych nowym umowach przekażemy kibicom w czerwcu – dodał Tomasz Jankowski.

Prezes jednak nie chciał jak na razie zdradzić planów transferowych.

Sytuacja finansowa AZS-u także wydaje się być dobra, mimo zarządzenia o przedwczesnym zakończeniu ligi związanym z epidemią Covid-19. Prezes już w marcu przyznał, że prowadzone są rozmowy ze sponsorem strategicznym – Indykpolem – o przedłużenie umowy.

Nieprzerwanie od 2010 roku olsztyńska firma jest sponsorem tytularnym olsztyńskich siatkarzy.

***

Koronawirus w Polsce

Aktualizacja: 2020-05-04 z godziny 10:01.

Przypadków: 13 937 (244 dzisiaj, w tym 2 z województwa warmińsko-mazurskiego),
Zgonów: 683 (5 dzisiaj),
Wyleczonych: 4 095 (150 dzisiaj),
Liczba testów: 375 948 (0 dzisiaj).

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz