Co dalej z krytym lodowiskiem w Olsztynie. Plany są, pieniędzy brak

Co dalej z krytym lodowiskiem w Olsztynie. Plany są, pieniędzy brak
Sławomir Kozikowski jest łyżwiarzem, który walczy o powstanie lodowiska krytego w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

O powstaniu krytego lodowiska w Olsztynie mówi się już bardzo długo. Sławomir Kozikowski, olsztyński łyżwiarz i autor petycji w tej sprawie nie składa broni. Okazuje się, że odbyły się już pierwsze rozmowy na ten temat, jednak jest jedno „ale”.

Sprawa całorocznego krytego lodowiska w Olsztynie powraca regularnie. Sławomir Kozikowski, olsztyński łyżwiarz, amatorsko zajmujący się jazdą figurową, jest autorem petycji, która w marcu tego roku trafił na ręce prezydenta Piotra Grzymowicza. Sportowiec w lipcu, podczas biegu Run Hau, samotnie pikietował w tej sprawie. Więcej o tym zdarzeniu: W Olsztynie powstanie kryte lodowisko? Domagają się tego łyżwiarze.

Obecnie w mieście nie ma żadnego lodowiska całorocznego, są wyłącznie sezonowe - przy ul. Jeziołowicza, przy hali Urania i na terenie Centrum Ukiel.

- Są plany, żeby zrobić lodowisko na Jeziołowicza, w miejscu tego, które tam jest, tylko trzeba je powiększyć. Bo chodzi głównie o pełnowymiarowe lodowisko i o to, żeby je przykryć, aby było całoroczne. Jak na razie jest plan zrobienia namiotu, ale nie ma na to pieniędzy, prezydent chyba blokuje. Muszę powiedzieć, że bardzo przeciwny był też dyrektor OSiR-u. Bardzo się oburzył, jak powiedzieliśmy, że jest zła jakość lodu, nie można jeździć, bo pogoda jest nieodpowiednia – mówił nam wówczas Sławomir Kozikowski.

Okazuje się, że sprawa posunęła się nieco do przodu.

- Kilka tygodni temu dyrektor OSiR-u zorganizował spotkanie z przedstawicielem firmy budującej między innymi kryte lodowiska. Jest projekt, są już chęci dyrekcji Uranii, tylko nie ma jeszcze środków na budowę – wyjaśnił nam autor petycji.

Kozikowski dodał, że ma nadzieję, że pieniądze na ten cel znajdą się w ratuszu. Jednak, czy na pewno?

- Na razie, podobnie jak inne miasta w Polsce, zawiesiliśmy wykonanie różnorodnych inwestycji. W związku z tym nie planujemy w najbliższym czasie także budowy krytego lodowiska – tłumaczy Marta Bartoszewicz, rzecznika Urzędu Miasta w Olsztynie.

Tymczasem w najbliższą środę, 16 października, pod ratuszem odbędzie się happening w sprawie budowy krytego lodowiska, organizowany przez łyżwiarzy. Początek wydarzenia przewidziano na godz. 16.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Zwolennik lodowiska 2019-10-14 20:52:13 88.156.*.*
  Daj panie kolego spokój z tymi piłkarzami ,wystarczą kibole w innych miastach .Zlikwidować dotacje na klub piłkarski i wylęgarnie bandytów w OSIRZe nad krzywym i będzie na kryte lodowisko całoroczne z którego wszyscy będą mogli korzystać.Słuszne to i sprawiedliwe popieram w całości pomysł
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-10-10 22:16:57 83.6.*.*
  Z całym szacunkiem dla tego zaangażowanego Pana i jego pomysłu, ale równie dobrze można mieć pomysł wybudowania skoczni narciarskiej. Proszę zwrócić uwagę na to w jakich warunkach odbywają mecze piłkarze, nie wspominając już o warunkach panujących w hali Urania... a siatkarze od lat grają w jednej z najsilniejszych lig w Europie. To wstyd, ale i moim zdaniem jasny sygnał, że o takim lodowisku można zapomnieć.
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • Kudo 2019-10-10 20:41:14 188.147.*.*
  Głosowali na arbuza to będzie ta siedzieć w domu i pierdziec w stołek albo jeździć bez celu szynowym gównem tam i nazad.olsztyn bankrut hura hura hura
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść