Cienka pomarszczona trasa koncertowa, czyli Łydka Grubasa i Kabanos w Olsztynie

Olsztyńska kapela Łydka Grubasa w doborowym towarzystwie zespołu Kabanos już 6 lutego zagości na deskach olsztyńskiego Andergranta. Podczas tego koncertu z pewnością nie zabraknie dawki dobrego, rockowego brzmienia i pozytywnej energii.  

- Każdy dostanie potężną dawkę soczystego rocka, żartobliwych, ale dobrych tekstów z przeróżnym przesłaniem i przede wszystkim - dwa szczere zespoły grające od siebie dla ludzi. Dobra zabawa w wyluzowanym klimacie gwarantowana – zapowiada koncert Bartek Krusznicki z Łydki Grubasa.

KABANOS:

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo, dla suchej, cienkiej, pomarszczonej kiełbasy bariery nie istnieją, ich niesamowity progres jest ewenementem na skalę światową. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.

Piąta płyta Kabanosa, „Balonowy Album” to esencja cienkiej kiełbasy na jednym krążku. Następca „Dramatu Współczesnego” to bardziej powrót do klimatów „Flaków” i „Kiełbi” aniżeli kontynuacja mrocznego i progresywnego mięsa. Wśród gości na płycie pojawił się Piotr „Makak” Szarłacki, osobistość z Antyradia, związana z Kabanosem od roku 2000 dzięki Radiostacji, a także Zacier, artysta, który z zespołem koncertował na pierwszej wielkiej trasie „Wódka i Zakąska Tour 2010”. Zenek zaczął pisać płytę po występie grupy na 20 Przystanku Woodstock, gdzie Kabanos zagrał niemal 3-godzinny koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny. Utwór „Mamo, jest mi tu dobrze” nawiązuje do przeżyć związanych z tym festiwalem. Album był aranżowany w ciężkich, dramatycznych warunkach, gdzie cały zespół pracował w pocie czoła w tygodniu, między licznymi koncertami promującymi „Dramat Współczesny”. Na płycie znajdziecie bardzo szczere i bardzo osobiste teksty Zenka, podane w tradycyjnej flakowo-kiełbiowo-luźnej konwencji".

ŁYDKA:

Łydka Grubasa to olsztyński zespół rockowy, który wyewoluował z bólach z "poważnych" zespołów, również strasznie metalowych. Początki datuje się na rok 2000, w trakcie kilkunastu lat istnienia kapela doświadczyła wielu zawirowań personalnych o gatunkowych. Ostatecznie stanęło na braku konwencji, czego rezultatem jest muzyczny bigos sięgający do wszelakich klimatów, acz ostatecznie opierający się na ostrych gitarach, melodyjnych refrenach i prześmiewczym przesłaniu. Łydka ma na koncie dwie płyty studyjne - "Bąż Woa" i "Perpetuum Debile", na rok 2016 szykuje trzeci album. Zespół obraca się w kręgach podziemnych, nagrywając i wydając płyty własnym sumptem i starając się nieść wesołą nutę bez zbędnego napinania się. W dorobku ma od groma koncertów klubowych, plenerowych, festiwalowych, zlotowo-motocyklowych i innych. Łydce udało się również przejść eliminacje i wystąpić na Przystanku Woodstock.

Oba zespoły wystąpią już 6 lutego na scenie olsztyńskiego klubu Andergrant.

Start godzina 19.00

Bilety w cenie 25/35 pln dostępne w klubie Nowy Andergrant

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz