Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2023-11-23 10:42

Aleksandra Sawczuk

„Chyba Alert RCB nie dotarł do ZDZiT-u ”. Lodowy deszcz zatrzymał kierowców [WIDEO]

„Chyba Alert RCB nie dotarł do ZDZiT-u ”. Lodowy deszcz zatrzymał kierowców [WIDEO]
Drogi i chodniki skute lodem. Tak przywitał kierowców regionu poranek 23 listopada
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wczorajsze alerty, które otrzymali mieszkańcy, sugerowały, że warunki na drogach Warmii i Mazur ulegną pogorszeniu. Mimo wszystko, to, co zobaczyliśmy dziś za oknem, zszokowało wielu.

reklama

Drogi skute lodem

Obecnie na terenie naszego województwa obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnym deszczu i silnym wietrze, a także ostrzeżenie drugiego stopnia przed marznącymi opadami. Tajemnicą nie jest, że konsekwencją warunków pogodowych są ogromne utrudnienia w komunikacji, zarówno w Olsztynie, jak i w okolicach. Mieszkańcy stolicy regionu niedogodności odczuli podczas porannego szczytu, stojąc w ogromnych korkach. - Chyba Alert RCB nie dotarł do ZDZiT-u - czytamy na jednej z internetowych grup.

Próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, ale jego telefon nie odpowiada.  

Tak wyglądały dziś okolice skrzyżowania Sikorskiego-Wilczyńskiego (fot. Czytelniczka)

Urząd Miejski w Olsztynku wystosował komunikat o treści: „z powodu bardzo trudnej sytuacji na drogach wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu gminnej komunikacji. Apelujemy, jeśli nie musicie Państwo wychodzić, to ze względów bezpieczeństwa prosimy pozostać w domach. Przepraszamy za utrudnienia”.

Informacje na temat kursowania autobusów i zawieszonych linii zostały umieszczone na stronie internetowej starostwa powiatowego w Olsztynie, w zakładce „rozkłady jazdy”.

A gdzie służby?!” - grzmią mieszkańcy podolsztyńskich gmin

O nadchodzącej gołoledzi wiadomo było już od wczoraj, dlatego mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego nie kryją rozdrażnienia z powodu niekonsekwentnych działań drogowców.

Brak jeżdżących od rana solarek czy piaskarek dał się we znaki w przypadku dróg i chodników Olsztyna, jak i większości okolicznych miejscowości, takich jak: Słupy, Wadąg czy Dywity.

Korek w gminie Dywity uwieczniony przez Czytelniczkę

Pod informacją zamieszczoną na profilu Gminy Dywity, o dzisiejszych drogowych utrudnieniach, w komentarzach zawrzało. Mieszkańcy zarzucają władzom, m.in., że co roku zdarza się ta sama sytuacja w okresie zimowym, a żadna ze służb nie reaguje odpowiednio wcześniej.

- Gmina Dywity, czas coś z tym zrobić. Rozumiem, że drogi osiedlowe mogą być oblodzone, ale główne drogi muszą być sypane. Skazujecie wielu mieszkańców gminy na brak możliwości dojazdu do pracy, szkoły, a także na straty finansowe. Z Rożnowa w tym momencie nie ma możliwości wyjazdu. A jak ma dojechać np. pogotowie?

- Dziękuję za uniemożliwienie mi dotarcia na próbne matury

- komentują pod postem sfrustrowani mieszkańcy.

Alerty o treści: „Uwaga! Dziś w nocy i jutro (22/23.11) opady marznącego deszczu i gołoledź. Uważaj na drodze i chodniku. Możliwe utrudnienia komunikacyjne" zostały wysłane do mieszkańców aż ośmiu województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego,

Warunki pogodowe sugerują, że zima zagościła u nas na dobre. Służby apelują o rozważną jazdę i ostrożne poruszanie się po chodnikach.

Galeria

Komentarze (35)

Dodaj swój komentarz

 • Odkredek 2023-11-26 17:22:40 79.191.*.*
  W sumie to i dobrze w duetach mieszka dużo typów pokroju że powinno im się dać łopaty i kazać łopatować żeby w końcu poczuli co to jest prawdziwa praca siedzą w tych swoich Chałupkach i narzekać to potrafią ale żeby się nie narobić to też ale tak na serio kiedyś miałem do czynienia z takimi firmami i to działa tak oni przedstawiają faktury ża dany okres i potem są rozliczani a nie za to czy się spóźnią na odśnieżanie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Do redakcji 2023-11-24 07:29:21 2a01:11cf:400b:*
  Szanowna redakcjo. Chciałbym się dowiedzieć o sens tego artykułu. Pieszecie o sytuacjach na drogach gminy Dywity (np. droga Dywity-Różnowo) i jednocześnie atakujecie ZDZiT Olsztyn że droga jest nieposypana. Czy Wy wiecie że akurat tą drogą zajmuje się Powiat Olsztyński ? Co ma do niej ZDZiT? Jeszcze rozumiem odcinek drogi na Kieźliny (do cmentarza) gdzie jeździ autobus MPK Olsztyn, tam piaskarki jeżdżą. Jeśli robicie rzetelne dziennikarstwo to dowiedzcie się najpierw u kogoś mądrzejszego (w tym wypadku czyja jest dana droga) i dopiero napiszcie artykuł. Myślenie nie boli :D
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • AntoniKosiba 2023-11-24 00:37:41 5.173.*.*
  Wqurwia mnie ten tzw. "Alert", co chwilę na sms! Jak można to wykasować na stałe!?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 2
 • Asd 2023-11-23 20:35:26 83.24.*.*
  Żadne sypanie nic by nie dało, bo padała intensywna mżawka która od razu marzła. Użyjcie trochę mózgów i skończcie już pierdolic.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 4
 • zielony 2023-11-23 20:29:29 88.156.*.*
  Przecież to nagranie jest z 21 stycznia 2007 Spójrzcie na wyświetlacz
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • NAPĘDZANY NIENAWIŚCIĄ 2023-11-23 17:46:06 79.191.*.*
  NOLe chyba za bardzo roszczeniowe się robią, bo Dywity to nie Olsztyn
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 4
 • Co komentować 2023-11-23 16:11:20 78.30.*.*
  Jam mieszkasz na zadupiu to do wójta niech sypie łopatą
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • observer 2023-11-23 15:08:55 88.156.*.*
  Nic nowego, ten dramat powtarza się co rok, bo co rok zima zaskakuje olsztyńskich drogowców. Te zakute łby siedzące za biurkiem i "planujące prace" co roku mają nadzieję, że zimy nie będzie. Po takiej akcji trzeba wymienić całą tą obsadę leni a daję głowę, że nowo obsadzeni już w październiku będą wysyłać piaskarki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 3
 • mm2 2023-11-23 14:01:14 2a01:11cf:400b:*
  Czemu ZDZiT ma sypać drogi powiatowe i gminne w Gminie Dywity ? Co wy macie za obyczaje ? W Olsztynie główne bły posypane. Boczne to wiadomo, różnie ale po głównych jechało się bez problemów. Do do dróg na terenie gmin ościennych to trzeba albo do wójtów albo do starosty powiatowego uderzać.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 1
 • Remo 2023-11-23 13:19:02 88.156.*.*
  Zdzit to patologia! Zapewne za miesiąc powiedzą, że skończyła się sól.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 5

www.autoczescionline24.pl