Chciała kupić ''prawko'' przez internet - została oszukana

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w Internecie oferował możliwość kupienia prawa jazdy na wszystkie kategorie bez zdawania egzaminów. Jedną z osób, która skusiła się na wymarzone prawko była 20-latka ze Szczytna. Zamiast prawa jazdy otrzymała jednak...pociętą gazetę.

Wczoraj około godziny 11.00 do Komedy Policji w Szczytnie zgłosiła się 20-letnia mieszkanka Szczytna. Kobieta opowiedziała policjantom, jak została oszukana. Około tygodnia temu dowiedziała się, że przez Internet można kupić prawo jazdy. Na jednej ze stron w sieci znalazła ogłoszenie „załatwię prawo jazdy przez urząd legalnie wszystkie kategorie bez zdawania egzaminów”.

20-latka skusiła się. Mężczyzna poprosił, aby klientka wysłała mu kopię dowodu osobistego. Kobieta za dokument miała zapłacić przy odbiorze - 2200 złotych. Wczoraj, kiedy 20-latka otworzyła paczkę, za która zapłaciła bardzo się zdziwiła. Zamiast wymarzonego prawka, otrzymała gazetę.

Trwają czynności mające doprowadzić policjantów do sprawcy oszustwa.

Policjanci przypomnieli pokrzywdzonej mieszkance Szczytna, że używanie prawa jazdy zdobytego przez Internet  może spowodować, że zamiast egzaminacyjnego stresu, nielegalny kierowca usłyszy zarzuty i wyrok skazujący go na kilka lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone