Byle do... zimy. Nowa ulica Pieniężnego nabiera kształtu [ZDJĘCIA]

Byle do... zimy. Nowa ulica Pieniężnego nabiera kształtu [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na placu przebudowy ulicy Pieniężnego widać już spore zmiany. Nowy most św. Jakuba nabiera kształtu, a jezdnia pokryta została pierwszymi warstwami asfaltu. Wykonawca zapewnia, że termin oddania ulicy do użytku nie jest zagrożony.

Remont ulicy Pieniężnego ruszył w kwietniu tego roku. W ramach prac remontowych przebudowywana jest ulica Pieniężnego na całej długości, od al. Piłsudskiego do ul. Szrajbera. Remont obejmuje też część ulicy Szrajbera, a także fragment ul. Staszica. Ważną częścią prac jest budowa nowego mostu św. Jakuba, który przed remontem nie spełniał swojej roli. Ze względu na zły stan techniczny stanowił zagrożenie dla zmotoryzowanych, którzy zatrzymywali się w jego obrębie.

Obecnie na placu przebudowy tej ważnej arterii w centrum Olsztyna, układany jest asfalt. Wykonawca intensywnie pracuje również w obrębie mostu nad Łyną, który nabiera już ostatecznych kształtów. Most wyniesiony będzie na wysokość około 80 centymetrów ponad poziom dawnego obiektu, co umożliwi zaprojektowanie traktu pieszo-rowerowego pod mostem, który połączy park Centralny z  Parkiem Podzamcze.

Przypomnijmy, po zakończeniu prac, czyli w grudniu tego roku, ulica Pieniężnego będzie mieć podobny przebieg do tego sprzed remontu.

W każdym z kierunków ruchu będzie po jednym pasie, a dodatkowo w stronę al. Piłsudskiego ma być poprowadzony buspas. Projekt obejmuje także budowę murów oporowych oraz wzmocnienie skarp, budowę przystanków komunikacji publicznej, przebudowę infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowanie zieleni.

Koszt tych prac to 16 695 914, 38 złotych brutto. Ostateczny termin zakończenia prac to koniec grudnia tego roku.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz