Była dyrektor szpitala wojewódzkiego skazana za korupcję

Była dyrektor szpitala wojewódzkiego w Olsztynie została skazana za przyjmowanie korzyści majątkowych od firm farmaceutycznych i medycznych. Bożena M. została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

To był drugi proces dyrektor szpitala. W 2011 roku sąd rejonowy skazał Bożenę M. na karę 3 lat pozbawienia wolności, jednak z powodu błędu proceduralnego (sąd nie ogłosił przerwy między mowami końcowymi a wyrokiem – red.) w apelacji wyrok został unieważniony.

Przypomnijmy, Bożena M. w lipcu 2007 roku została zatrzymana za przyjęcie łapówki od firm medycznych startujących w przetargach. Śledztwo w tej sprawie prowadziła olsztyńska prokuratura. Z ustaleń śledczych wynikało, iż dyrektor szpitala w Olsztynie w zamian za korzyści majątkowe ustawiała przetargi na prace remontowo-budowlane w szpitalu, zakup i montaż sprzętu medycznego oraz szkolenie pracowników. Prokuratorzy postawili Bożenie M. zarzuty przyjęcia co najmniej 50 tys. złotych łapówki. Śledczy zarzucili również Bożenie M. żądanie od jednej z firm opłacenia przelotu i pobytu w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • abx 2014-12-05 01:15:57 84.203.*.*
  A ta pani nie powinna jeszcze odpowiedziec za smierc dwoch pacjentow ktorzy w odleglosci miesiaca umarli na izbie przyjec szpitala wojewodzkiego bo nie udzielono im pomocy ?? Przeciez ona jako dyrektor szpitala odpowiadala za organizacje jego pracy i jasny, czytelny podzial obowiazkow. Ja tu widze jawne podstawy do wydania zakazu wykonywania zawodu. Tylko ze takie wyroki Izby Lekarskie wydaja za donoszenie na innych lekarzy, jak ktos zle leczy - moze lekarzem byc nadal ...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • isruu 2014-12-04 22:37:53 81.190.*.*
  nie pierwsza i nie ostatnia.. łakoma
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Wiktor 2014-12-04 21:40:20 88.156.*.*
  Biedaka za kradzież batonika posadzono do więzienia, tak samo staruszkę za wycięcie drzewka na swoim podwórku, bo marzła z zimna. A bogatą -zawsze uśmiechniętą panią Bożenkę ...? To się nazywa SPRAWIEDLIWOŚĆ w pseudo demokratycznym kraju! Tak, jak pisał Modrzewski ..."prawo jest jak pajęczyna-bąk się przedrze a na muchę wina"
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna