Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2009-12-23 08:47

Iwona Starczewska

By święta były bezpieczne!

Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Policja apeluje, uważajmy by nie paść ofiarą złodziei.

reklama
Uważajmy  w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności. Kieszonkowcy nie próżnują, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dlatego jak co roku, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci szczególnym nadzorem obejmą centra handlowe, sklepy, bazary, parkingi, a także przystanki autobusowe, dworce, czyli miejsca dużych skupisk ludzi. Tutaj złodzieje wykorzystują tłok i zamieszanie. W tych najbliższych dniach gorączkowych zakupów i pospiechu, wiele zależy też od nas samych. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja.

Na licznych straganach, w sklepach możemy już kupować sylwestrowe fajerwerki. Pamiętajmy jednak, by korzystając z nich zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Używajmy petard zgodnie z instrukcjami. Każdy producent fajerwerków ma obowiązek dołączania do nich instrukcji używania w języku polskim. Nie rzucajmy petard w tłum, nie kierujmy w stronę innych osób. Apel kierujemy przede wszystkim do rodziców, aby zwracali uwagę swoim dzieciom na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w przypadku używania petard i innych materiałów pirotechnicznych. Dla kilku chwil zabawy nie warto narażać swojego życia i zdrowia.

Źródło: KWP Olsztyn / własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Prawda 2009-12-23 12:57:36
    Złodzieje tylko czekają na takie okazje. Ale powiedzmy sobie szczerze, że czasami to wina naszej głupoty... Portfel w koszyku czy telefon w otwartej torebce aż się proszą o ''przygarnięcie''.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl