Budują obwodnicę. Zmiana organizacji ruchu w okolicy Starego Olsztyna

Mimo siarczystego mrozu bez przerwy trwa budowa obwodnicy Olsztyna na odcinku S51 Olsztyn Wschód – Olsztyn Południe. Kierowcy odczują tego konsekwencje - wykonawca wprowadza bowiem zmiany w organizacji ruchu.  

Wykonawca odcinka obwodnicy w ciągu DK51 już dziś w południe miał zamknąć drogę powiatową nr 1374N od strony Bartążka do Starego Olsztyna. Około godziny 13.00 poinformowano jednak, iż zmiana zostanie przełożona na 16 stycznia. Od poniedziałku kierowcy będą mogli dojechać jedynie od strony miejscowości Szczęsne.

Utrudnienia potrwają cztery tygodnie. Po tym czasie wykonawca udostępni mieszkańcom nową drogę technologiczną równoległą do DP 1374N z wjazdem z drogi nr 598 do Starego Olsztyna.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu zostanie wprowadzona 12 stycznia. Tym razem drogowcy zamkną drogę gminną prowadzącą od miejscowości Klebark Mały do skrzyżowania z DK16.

Tymczasowa organizacja ruchu pozwoli na odseparowanie ruchu publicznego od ruchu technologicznego budowy, a tym samym wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Klebarka Małego jak i pracowników budowy.

Przewidywany termin zakończenia prac i obowiązywania czasowej organizacji ruchu w Klebarku Małym to 29 listopada 2017 roku.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz