Budowa trybun na stadionie przy ul. Gietkowskiej będzie musiała jeszcze poczekać

Budowa trybun na stadionie przy ul. Gietkowskiej będzie musiała jeszcze poczekać
Budowa trybun na stadionie przy ulicy Gietkowskiej w Olsztynie natrafiła na poważne przeszkody
Fot. Paweł Michno

Przed kilkoma dniami napisaliśmy, że wstrzymano prace podczas budowy trybun na stadionie, na którym grają rugbyści. Powodem było natrafienie na stary przeciekający drenaż. Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich potwierdził, że miasto pracuje nad tematem, ale do rozwiązania jest daleka droga.

W artykule pt. „Inwestycje sportowe. Czarne chmury nad stadionem rugbistów [ZDJĘCIA]” napisaliśmy, że budowa trybun na stadionie przy ul. Gietkowskiej stanęła w miejscu z powodu natrafienia na stary przeciekający drenaż. Prace odbywały się w ramach projektu z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Obawiam się, że te prace, które już wykonano, mogą być zniweczone. Niszczeje bowiem zbrojenie i szalunki. Potrzebny będzie szybko nowy drenaż, którego koszt miasto wyceniło na ogromną dla nas sumę 200 tysięcy złotych. Poszukaliśmy firmy, która może to zrobić taniej o 75 tysięcy, ale to jest i tak wielka kwota. Miasto takich pieniędzy nie ma w budżecie – powiedział Henryk Pach, szef Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby.

Podczas sesji rady miasta, Mirosław Arczak dopytywał, co dalej z realizacją przebudowy stadionu rugby.

Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, przyznał, że urzędnicy pracują nad tym tematem.

– Wykonawca złożył ofertę wstępną, czekamy na złożenie oferty końcowej. Potrzebny jest kosztorys i harmonogram. Pracujemy nad montażem finansowym. Wnioskodawca złożył propozycję, skąd można zdobyć finansowanie, ale dopiero w kwietniu będziemy mogli to finalizować. Mam nadzieję, że wyprostujemy również wszystkie kwestie techniczne. Czekamy na wycenę ostateczną – przyznał dyrektor.

Dodał, że miasto ma wstępną ofertę opiewającą na kwotę 78 tys. zł. W dodatku wnioskodawca projektu złożył wniosek o przesunięcie środków z 2. zadania, czyli stworzenia ekotarasu przy stadionie (w tym przypadku wnioskodawca jest ten sam).

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz