Brutalnie zamordowali znajomego, bo chcieli ''dać mu nauczkę''. Ruszył proces młodych zwyrodnialców

Brutalnie zamordowali znajomego, bo chcieli ''dać mu nauczkę''. Ruszył proces młodych zwyrodnialców
Ilustracja do tekstu

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces dwóch młodych mężczyzn oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowanie zabójstwa. Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień.  

W miniony wtorek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 19-letniego Pawła M. oraz 29-letniego Krzysztofa N. oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego znajomego Krzysztofa D. oraz usiłowanie zabójstwa innego znajomego - Krzysztofa K. Do obu przestępstw opisanych w akcie oskarżenia miało dojść w nocy z 11 na 12 lipca ubiegłego roku w miejscowości Sławosze w powiecie kętrzyńskim.

Paweł M. i Krzysztof N. na kilka godzin przed popełnieniem zarzucanych im przestępstw mieli pić wspólnie alkohol w barze znajdującym się w sąsiedniej wiosce. Według ustaleń prokuratury oskarżeni w trakcie tego spotkania postanowili „dać nauczkę” Krzysztofowi D. m.in. za pisanie SMS-ów do byłej dziewczyny Pawła M., a Krzysztofowi K. , bo zwrócił uwagę konkubinie Krzysztofa N.

Gdy mężczyźni około godziny 22 wrócili z baru do Sławosz spotkali najpierw Krzysztofa K. i namówili go na wspólną libację w okolicach ruin oddalonych o około 100 metrów od budynku, w którym mieszkał . Tam go zaatakowali. Sprawcy kopali go po całym ciele i okładali pięściami, a także wbijali w jego ciało nóż. Krzysztof K. przeżył tylko dzięki udzielonej mu później pomocy medycznej.

Sprawcy niedługo potem pod pretekstem wspólnego spożywania alkoholu sprowadzili w to samo miejsce Krzysztofa D. Kopiąc i uderzając go pięściami po całym ciele, skacząc po jego klatce piersiowej, a także zadając mu liczne ciosy nożem i metalową rurką, doprowadzili do jego śmierci.

Na wtorkowej rozprawie obaj oskarżeni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień. Dziś około godziny 9.00 rozpoczęła się kolejna rozprawa w tym procesie. Sprawcy twierdzą, że chcieli tylko pobić Krzysztofa D. i Krzysztofa K. dając im w ten sposób „nauczkę”. Obaj oświadczyli także, że będą odpowiadać tylko na pytania swoich obrońców. 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz