Bruk Festival coraz bliżej!

Zbliża się kolejny już Bruk Festival. Impreza promująca kulturę uliczną będzie bez wątpienia jednym z najciekawszych wydarzeń w Olsztynie oraz jedyną tej rangi imprezą w Polsce i Europie Środkowej.

Bruk Festival to jedyna w Polsce impreza promująca kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk to także niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć gwiazdy ulicznej muzyki, tańca, graffiti, beatboxu, teatru czy dj'ingu i szlifować swoje umiejętności u ich boku. Wszystkie dotychczasowe edycje (2005-2010) okazały się sukcesem i udowodniły, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne.

Masowo angażując młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, Bruk Festival pokazuje pozytywny wzorzec i udowadnia, że miejska przestrzeń może być miejscem uprawiania sztuki i sportu bez agresji i przemocy. Warsztaty i spotkania twórcze w ramach Bruk Festivalu zgromadziły na przestrzeni sześciu ostatnich lat ponad 2000 osób szkolących się w trzech dziedzinach: dj'ingu i produkcji muzycznej, beatbox'ie oraz tańcu. W tym roku oferta warsztatów poszerzona została o zajęcia instrumentalne oraz aktorsko-reżyserskie.

W rolę instruktorów wcielą się znamienite postaci z Polski i zagranicy, takie jak: Niako, Ynot, Rezky, Ania Jujka, Bartazz, Ula Fryc (taniec); Roxorloops, Zede, Dharni, Blady Kris (beatbox); Dj Kostek, Dj Eprom, Dj Falcon (dj'ing); Wojciech Pilichowski z zespołem (instrumenty muzyczne); Xawery Żuławski, Piotr Kielar (aktorstwo). Więcej informacji, szczegółową listę instruktorów, cennik i zapisy na warsztaty we wszystkich 5 tegorocznych kategoriach znaleźć można na stronie www.brukfestival.pl.

Tradycją Bruk Festivalu są również zawody, które już po raz drugi odbędą się w ramach projektu European Challenge i obejmować będą: Breakdance (6-7 lipca), Taniec Hip-hop (1 lipca), Beatbox (6 lipca) oraz Dj'ing (29 czerwca). Na zwycięzców czeka łącznie 5000 Euro w gotówce oraz nagrody rzeczowe od sponsorów. Internetowa rejestracja zawodników trwa.

Kolejnym filarem Bruku są towarzyszące imprezy klubowe, wśród których w tym roku znajdziemy  m.in. Total Mushup Dj'a Kostka i Dj'a Ostasza (25 czerwca i 7 lipca), B-Boy After Funk z udziałem Dj'a Woo-D ze Słowenii i Dj'a Scream'a z Ukrainy (6 lipca), czy Teachers vs. Students (5 lipca), podczas którego uczniowie warsztatów wyzwą na pojedynek swoich nauczycieli. Zwieńczeniem festiwalu będzie Bruk Mega Show, które odbędzie się 7 lipca w olsztyńskim Amfiteatrze.

Podczas tego wydarzenia zobaczymy m.in. Fuzję Styli, czyli niecodzienny spektakl uliczny przygotowany przez brukowe gwiazdy. Bruk Festival 2011 to 11 dni muzyki, warsztatów, zawodów, jamów, battelek, teatru i imprez. Czysta pasja i światowy poziom.

 

Patronem medialnym imprezy jest portal olsztyn.com.pl!

Źródło: inf. organizatora/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz