Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-11-26 11:45

Redakcja

Brama garażowa – segmentowa czy rolowana? Porównanie rozwiązań

Brama garażowa – segmentowa czy rolowana? Porównanie rozwiązań
Brama garażowa segmentowa przy domu jednorodzinnym
Fot. Materiał Partnera

Brama garażowa może być segmentowa lub rolowana – to jej dwa najpopularniejsze typy. Oczywiście każdy ma zarówno swoje zalety, jak i pewne wady. Poznanie ich jest niezbędne, aby dokonać dobrego wyboru. Wszystkie cenne informacje na ten temat znajdują się w tym artykule.

reklama

Czym charakteryzuje się brama garażowa segmentowa?

Należy podkreślić, że brama garażowa segmentowa cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. Jak sama nazwa wskazuje, jest zbudowana z segmentów, czyli podłużnych, poziomo połączonych ze sobą paneli. To sprawia, że bardzo łatwo się ją otwiera i zamyka.

Tego typu rozwiązanie ma kilka ważnych zalet. Należą do nich:

  • komfort użytkowania,

  • wysoki poziom bezpieczeństwa,

  • szeroki wybór w kwestii wzornictwa,

  • bardzo dobre właściwości izolacyjne.

Segmentowa brama garażowa sprawdzi się świetnie w szczególności w przypadku, gdy przed garażem nie ma zbyt wiele przestrzeni.

Czy brama garażowa segmentowa ma wady?

Każdy, kto myśli o takiej bramie, musi pamiętać, że wymaga nieco wolnego miejsca na suficie (z uwagi na sposób zamykania i otwierania). Z tego powodu może nie do końca sprawdzić się w niewielkim garażu.

Brama garażowa rolowana – co warto o niej wiedzieć?

Rolowana brama garażowa, inaczej roletowa, podczas otwierania nawija się na wał napędowy. Dlatego nie wymaga dodatkowej przestrzeni wewnątrz budynku. Co więcej, można z powodzeniem zamontować ją nie tylko w środku garażu, ale i na zewnątrz.

Wiele osób ceni sobie takie modele za solidność. Jednak lista ich zalet jest dłuższa i obejmuje też:

  • łatwy montaż,

  • oszczędność miejsca,

  • możliwość zastosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Nie bez znaczenia jest fakt, że brama garażowa rolowana, podobnie jak segmentowa, może być wyposażona w napęd. Jego dobór nie stanowi trudności.

Wady bramy garażowej rolowanej

Trzeba pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga odpowiednio szerokiego/wysokiego nadproża, które umożliwi zamontowanie mechanizmu bramy rolowanej (wału, na który jest nawijana) i jego obudowy. Utrudnieniem może być też dobór idealnie pasującego modelu. Wszystko z uwagi na to, że w tym przypadku wybór wzorów i kolorów jest bardziej ograniczony.

Jaka brama garażowa będzie najlepsza – segmentowa czy rolowana?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Niemniej analiza aktualnie obowiązujących trendów pokazuje, że to brama garażowa segmentowa jest wybierana częściej. Decyduje o tym nie tylko jej wytrzymałość czy zróżnicowany asortyment, ale i atrakcyjna cena. To model niezawodny i bezpieczny. Można go bez trudu dopasować do indywidualnych potrzeb.

Chcąc zapewnić sobie 100% satysfakcji z zakupu, należy zgłosić się do sprawdzonego producenta bram garażowych. Pomoże w podjęciu decyzji, a dodatkowo zapewni kompleksowość usług. Renomowana firma nie tylko zaproponuje odpowiednią bramę garażową, ale też zaoferuje fachowy montaż i serwis.

Zaufaj ekspertom z BramTECH. Znajdź bramę garażową segmentową, która spełni Twoje oczekiwania!

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl