Bezpieczniej nad jeziorem Długim? Będą wspólne ścieżki dla pieszych i rowerzystów

Bezpieczniej nad jeziorem Długim? Będą wspólne ścieżki dla pieszych i rowerzystów
Nad jeziorem Długim piesi i rowerzyści będą korzystali ze wspólnych ścieżek
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Ścieżki nad jeziorem Długim od dłuższego czasu budzą kontrowersje. Chodzi o spór między pieszymi a rowerzystami dotyczący bezpieczeństwa. ZDZiT w Olsztynie wkrótce wprowadzi wspólne ścieżki i dla pieszych, i dla rowerzystów.

Konflikt pomiędzy pieszymi a rowerzystami dotyczący ścieżek nad jeziorem Długim narastał od lat. Piesi oskarżali kierowców jednośladów o zbyt szybką jazdę, z kolei rowerzyści zarzucali spacerującym blokowanie traktów i wchodzenie na ich pas. Do tej pory pasy były wydzielone.

Radni szukali odpowiedniego rozwiązania tej sytuacji. Rada Osiedla Nad Jeziorem Długim oraz działacze Rowerowego Olsztyna złożyli do Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu wniosek o pozostawienie wydzielonych pasów tylko tam, gdzie oddziela je pas zieleni.

Wniosek poskutkował, bo już od piątku, 25 października, zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu nad jeziorem Długim.

- Zmiana będzie polegała na oznakowaniu ciągów pieszo-rowerowych w sposób pozwalający na wspólne korzystanie pieszych i rowerzystów z całej szerokości traktów. W ten sposób zmodyfikowane zostanie również oznakowanie w rejonie przystanku autobusowego „jezioro Długie” przy ul. Bałtyckiej. Oznakowanie poziome uzupełnione zostanie o piktogramy roweru oraz pieszych – poinformował Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie.

Zmiany mają zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkich użytkowników traktów. Obecnie prowadzone są prace związane ze zmianą oznakowania, które zakończą się w najbliższy piątek.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz