Dziś jest: 25.06.2024
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Data dodania: 2024-04-11 10:36

Emil Marecki

AZS UWM High Heels Olsztyn z widokami na Ekstraligę

AZS UWM High Heels Olsztyn z widokami na Ekstraligę
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Paweł Piekutowski

Piłkarki AZS-u UWM High Heels Olsztyn w niedzielę powalczą o awans do Ekstraligi futsalu kobiet. Awans jest na wyciągnięcie ręki, bo w pierwszym spotkaniu barażowym olsztyńskie piłkarki wygrały 5:1 z Chemikiem Bydgoszcz.

reklama

Olsztynianki przez rozgrywki I ligi przeszły jak burza, wygrały dziewięć spotkań i tylko w starciu ze Stomilem Olsztyn zremisowały. Piłkarki AZS-u UWM nie wiedziały czego mogą się spodziewać po zawodniczkach z Bydgoszczy, bo nigdy z nimi nie rywalizowały. Jechały na wyjazdowe spotkanie pełne respektu wobec rywalek. Olsztynianki wygrały mecz 5:1 i są bardzo blisko awansu.

- Spotkanie na pewno nie było tak łatwe, jak mógłby wskazywać wynik - powiedziała po meczu grająca trener Aleksandra Kojadyńska. - Ten mecz tak nie wyglądał. Natomiast zarówno my, jak i Chemik, mogliśmy tych bramek strzelić więcej. W świetnej dyspozycji była nasza bramkarka a spotkanie było ciekawe dla oka. Zespół z Bydgoszczy to dla nas nowy przeciwnik. Nie wiedziałyśmy do końca, czego mamy się spodziewać. Na pewno cieszy wynik. 5:1 to spora zaliczka przed rewanżem. Zrobiłyśmy swoją robotę, ale teraz czekają nas ciężkie treningi, żeby obronić ten wynik u nas.

Olsztynianki już w poprzednim sezonie wywalczyły awans do Ekstraligi, ale ze względu finansowo-organizacyjnych zrezygnowały z gry na najwyższym szczeblu rozgrywek. Teraz także nie wiadomo, czy w przypadku awansu nie dojdzie do rezygnacji, ale popularne “Szpilki” mają zrobić wszystko, żeby grać w Ekstralidze. Żeby mieć taki “kłopot” trzeba jeszcze dopełnić formalności w niedzielę i przypieczętować awans.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:30 w kortowskiej hali przy Prawocheńskiego 7.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • Bojo 2024-04-11 20:59:40 5.173.*.*
    Brawo szpilki!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • 1961 2024-04-11 11:41:18 87.204.*.*
    wtrącenie kilku angielskich słów do nazwy zespołu zwiększa prestiż ? powoduje, że panie lepiej grają ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl