Areszt dla zarządcy schroniska w Radysach. Usłyszał zarzut m.in znęcania się nad zwierzętami

Areszt dla zarządcy schroniska w Radysach. Usłyszał zarzut m.in znęcania się nad zwierzętami
Akcja odebrania zwierząt ze schroniska w Radysach
Fot. KMP Olsztyn

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Daniela D. podejrzanego m.in. o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Zarządca schroniska w Radysach spędzi w areszcie 3 miesiące.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Daniela D. podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami, oszustwo na szkodę jednej z gmin w województwie warmińsko-mazurskim oraz formułowanie gróźb bezprawnych w celu wywarcia wpływu na świadka.

- Przedstawiono zarzut doprowadzenia w okresie pomiędzy grudniem 2017r. , a grudniem 2019r. jednej z Gmin do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę 36.000 zł, poprzez wprowadzenie Zarządu Gminy w błąd co do zamiaru wywiązania się z warunków umów dotyczących wyłapywania i transportu zwierząt do Schroniska, tj. o przestępstwo z art. 286§1kk – zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnił Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Znęcanie się nad zwierzętami ze schroniska w Radysach trwało 10 lat, od czerwca 2010 r. Dodatkowo Daniel D. miał w trakcie trwania śledztwa grozić pozbawieniem życia jednemu z przedstawicieli organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratora.

- W ocenie sądu potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania wynika z obawy, że podejrzany przebywając na wolności i mając świadomość realnej możliwości wymierzenia kary pozbawienia wolności, może uciec lub ukrywać się i w ten sposób utrudniać postępowanie. Istnieje również obawa, że podejrzany będzie próbował bezprawnie wpływać na zeznania osób, które występują w tej sprawie w charakterze świadków – informuje sędzia Adam Barczak, rzecznik olsztyńskiego sądu.

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.

2147382000

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • DEKALOG 2020-07-01 15:17:41 37.47.*.*
    Wykastrować i wypuścić do puszczy. Tam przyroda się odwdzięczy kanalii!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • Ruda 2020-06-30 18:02:44 109.243.*.*
    Szczekal,szczekal...i sie DOCZEKAL !!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0