Ania Rusowicz, Tomasz Stockinger i klimat retro. W czwartek ruszają Dni Olsztyna [PROGRAM]

Ania Rusowicz, Tomasz Stockinger i klimat retro. W czwartek ruszają Dni Olsztyna [PROGRAM]
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Dni Olsztyna to impreza, na którą tłumnie przybywają mieszkańcy miasta, a także turyści. W tym roku motywem przewodnim jest klimat retro. Na scenie nie zabraknie gwiazd. Wydarzenie rozpocznie się już w czwartek, 25 lipca.

Już w czwartek rozpoczną się Dni Olsztyna. Impreza będzie trwała cztery dni. W programie przewidziano koncerty gwiazd, potańcówkę, a także festiwal katarynek. Tym razem będzie rządził klimat retro.

Pierwszego dnia mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncercie Starówka Muzyczne Serce Olsztyna, który jest realizowany w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W piątek rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Katarynek. O godz. 16:30 ulicami miasta przejdzie parada kataryniarzy, a wieczorem Kapela Praska porwie mieszkańców do tańca na Potańcówce z muzyką na żywo, która odbędzie się na Targu Rybnym. W sobotę w amfiteatrze zagra Ania Rusowicz, a w Kamienicy Naujacka odbędzie się recital retro Tomasza Stockingera. W niedzielę będziemy mogli wziąć udział w finale Festiwalu Katarynek, a wieczorem muzyczny spektakl retro.

Pełny harmonogram Dni Olsztyna poniżej:

25.07 CZ 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Rodziewiczówny 3

WSPOMNIENIE MARII ZIENTARY-MALEWSKIEJ

Spotkanie upamiętniające twórczość Marii Zientary--Malewskiej – postaci założycielskiej dla olsztyńskiej literatury, połączone z odsłonięciem jednego z utworów poetki w Galerii Jednego Wiersza. Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

25.07 CZ 18:30

Scena Staromiejska

UROCZYSTE OTWARCIE DNI OLSZTYNA

Prezydent Olsztyna ze świętym Jakubem zapraszają na obchody święta stolicy Warmii!

25.07 CZ 18:40

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PLATEAU – ŚLADAMI GRECHUTY

Poezja rockowa i dekonstrukcja klasyki. Plateau kłania się staremu mistrzowi, ubierając evergreeny Grechuty w nowe aranżacyjne szaty. Grali na Woodstocku, w Filharmonii Narodowej i Piwnicy pod Baranami. Pora na Scenę Staromiejską pod niebem!

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

26.07 PT 11:00-17:00

Stare Miasto (start: Rynek)

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. I + PARADA

Mobilne i rotacyjne popisy katarynkowe przez całe popołudnie, a o 16:30 parada kataryniarzy! Międzynarodowy skład, różnorodne konstrukcje i mnóstwo wdzięku na korbkę! Zapomnijmy o wszędobylskiej cyfryzacji, gdy zabrzmi fin-de-siecle...

26.07 PT 17:30

Scena Staromiejska

POKAZ ILUZJONISTYCZNY

Hokus pokus, czary mary i Łukasz Ogonowski sprawia, że twoja szczęka ląduje na podłodze. Zadziwienie i niedowierzanie własnym zmysłom to podstawa.

26.07 PT 18:00

Scena Staromiejska

MĘŻCZYŹNI, PROSZĘ PANIĄ...

Poezja ze szlachetnego kruszcu. Spektakl muzyczny Grupy Artystycznej MAD inspirowany twórczością Tuwima, Własta i Hemara. Dwoistość kobiecych charakterów w wydaniu retro.

26.07 PT 19:00-22:00

Targ Rybny

POTAŃCÓWKA Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Miejski folklor w najlepszym wydaniu. Występ m.in.: Kapeli Praskiej z szaconkiem dla przedwojennych tang, poleczek i ballad podwórkowych. Panie proszą panów! Olsztynianie się bawią.

27-28.07 SO-ND 10:00-20:00

Stare Miasto

JARMARK JAKUBOWY

Tradycyjny kiermasz wyrobów wszelakich, w których i najwybredniejsi znajdą coś dla siebie.

27.07 SO 11:00-17:00

Stare Miasto

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. II

Potomkowie Giovanniego Barberiego z katarynkową zawieruchą pośród staromiejskich zakamarków.

27.07 SO 12:00-14:00

Scena Staromiejska

LALKI NA STARÓWCE

Warsztaty z tworzenia kukiełek. Skrzydła fantazji na wyciągnięcie dłoni!

Organizacja: Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka

27.07 SO 18:00

Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

TOMASZ STOCKINGER: JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Popularny i lubiany aktor Tomasz Stockinger swym recitalem w starym stylu przywróci ducha przedwojennych amantów, wykwintnego smaku i szarmu rodem z Hemara, Warsa i Petersburskiego. Artyście będzie towarzyszył pianista Stefan Gąsieniec.

Koncert jest poświęcony takim twórcom jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot - z ukierunkowaniem na gwiazdy kina przedwojennego: Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i wielu innych.

Recital Już nie zapomnisz mnie to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Jego tytuł pochodzi od piosenki Już nie zapomnisz mnie, stanowiącej główny motyw muzyczny polskiej komedii Zapomniana melodia z 1938 roku. Można powiedzieć, że recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych. Najlepszy prezent muzyczny dla kobiety i mężczyzny!

Bilety: 30 zł / bilety.mok.olsztyn.pl oraz w punktach MOK Olsztyn

https://www.facebook.com/events/2642620859110906/

27.07 SO 20:00

Amfiteatr

KONCERT ANI RUSOWICZ

Zapraszamy na muzyczną podróż hipisowskim szlakiem razem z Anią Rusowicz!

Twórczość artystki jest mocno osadzona w tradycjach bigbitu, ale odważnie eksploruje pełne bogactwo muzyki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. Ania Rusowicz to czterokrotna zdobywczyni nagród FRYDERYK. Jest momentalnie rozpoznawalna zarówno dzięki swym interesującym tekstom i wysmakowanym kompozycjom, jak i esencjonalnej stylistyce retro oraz vintage'owym brzmieniom. Ania z wdziękiem porusza się na pograniczu psychodelii, bluesa i tradycyjnego rocka, nie tracąc przy tym nic z wpadającej w ucho melodyjności. Jej występy na żywo to energetyczna mieszanka wszystkiego, co w muzyce najlepsze!

Koncert Ani Rusowicz odbywający się w ramach Dni Olsztyna 2019 to obowiązkowa pozycja dla wszystkich kochających stare brzmienia w nowoczesnym wydaniu!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sponsor: AURA Centrum Olsztyna

https://www.facebook.com/events/422946808304292/

28.07 ND 11:00-15:00

Stare Miasto

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. III

Katarynkowy zawrót głowy. Feeria bajkowych dźwięków i magiczna podróż w czasie.

28.07 ND 12:00-14:00

Stare Miasto

STAROMIEJSKIE FIGLE-MIGLE

Święto miasta dla najmłodszych. Malowanie buziek, integracyjne wygibasy, konkursy, zabawy i pełen asortyment animacji, by rozśmieszyć wasze dzieciaki :) ;)

Organizator: Warmiolandia

28.07 ND 15:00-16:00

Scena Staromiejska

KONCERT ANNETTE MUSIC

Trochę jazzowych standardów, nieco swingującego tonu, odrobina przedwojennego ducha, a przede wszystkim mnóstwo uroku.

28.07 ND 16:00-17:00

Scena Staromiejska

KONCERT OLSBAND

Potęga dixielandowych brzmień i wykonawczej energii. Po zastrzyku tradycyjnego jazzu, Nowy Orlean staje się bliższy niż kiedykolwiek.

28.07 ND 17:00-18:00

Scena Staromiejska

MINI KONCERT OPERETKOWY

Elegancki tenor Leszka Biłasa w popołudniu pełnym klasyki i galanterii.

28.07 ND 18:00-19:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1

KONCERT KATARYNIARZY – FINAŁ

Muzyka klasyczna w kameralnym koncercie katarynko-wym.

28.07 ND 20:00

Amfiteatr

BODO CAFE

Muzyczny spektakl retro, nawiązujący do ikonicznej postaci Eugeniusza Bodo. Międzywojenne szlagiery filmowe i nie tylko w wykonaniu śpiewaków i aktorów współpracujących z Operą Śląską, Łódzkim Teatrem Piosenki i Teatrem Śląskim.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz