Amfiteatr do remontu. Będzie też nowy sprzęt

Amfiteatr do remontu. Będzie też nowy sprzęt
Sale podziemne amfiteatru doczekają się remontu
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wkrótce wzbogaci się o nowy sprzęt. Zmian doczeka się też amfiteatr, a właściwie pomieszczenia pod nim.

- Część urządzeń już do nas trafiła. Całe zamówione wyposażenie powinno znaleźć się u nas do 21 kwietnia. Taki termin wynika z umowy zawartej z dostawcą - wyjaśnia dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieneiwicz.

W Olsztynie są już trzy konsole z osprzętem, a wkrótce ze Stanów Zjednoczonych dojedzie kolejny sprzęt, m.in. główny system nagłośnienia wraz z elementami umożliwiającymi jego podwieszenie oraz system dogłośnienia pierwszych rzędów widowni.

Urzędnicy nie ukrywają, że obecny sprzęt w amfiteatrze jest już przestarzały. Zapewniają, że już niedługo stolica Warmii i Mazur będzie mogła pochwalić się najnowocześniejszymi w Polsce, a nawet Europie, urządzeniami. Sale pod amfiteatrem też zostaną odnowione.

- Sala kameralna zostanie wygłuszona, poza tym zostanie zamontowana kratownica, czyli system do podwieszania sprzętu. Dodatkowo wydzielona zostanie szatnia, a w foyer powstanie mini galeria. Przeznaczenie sali się nie zmieni - mówi Aneta Kasperek-Palińska z olsztyńskiego MOK-u.

Projekt „Olsztyński Amfiteatr: nowoczesna, wspólna przestrzeń mieszkańców” został zgłoszony do Regionalnego Programu Operacyjnego i dostał 85-procentowe dofinansowanie. Wartość zadania wynosi ponad 3,1 mln zł, z czego wsparcie unijne to ponad 2,6 mln zł.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Emeryt 2020-03-08 20:05:16 176.221.*.*
  Festiwal przedreferendalnych obietnic się rozkręca ale czy ktoś jeszcze w to uwierzy? Czego to nam obecny włodarz nie obiecywał ?
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • ertgrertghn 2020-03-06 17:26:06 77.111.*.*
  Dawny Komin mieliście doprowadzić do stanu koncertowego. Co z tym się dzieje?22
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • dfvgbfvb 2020-03-06 17:24:55 77.111.*.*
  To pomieszczenie pod widownią nie nadaje się na koncerty !!! bez względu na to co tam zrobią. jakaś żenada...
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść