Amatorom sportów zimowych nie straszny śnieg i mróz

Śnieg za oknem i prognozy pogody, według których nadchodzi srogi mróz, przypominają, że zima zbliża się wielkimi krokami. To, co nie cieszy kierowców, niewątpliwie raduje amatorów sportów zimowych. W Olsztynie działają już 2 lodowiska, a niedługo w regionie ruszą cztery wyciągi narciarskie.

O tym, że zbliża się zima nie trzeba chyba nikomu przypominać. Wystarczy wyjrzeć przez okno czy obejrzeć prognozę pogody informującą o kilkunastostopniowym mrozie, by wiedzieć, że kończą się ciepłe dni. Wizja oblodzonych i zaśnieżonych dróg na pewno nie cieszy kierowców, którzy często z niepokojem myślą o pogarszających się warunkach jazdy. Takich zmartwień nie mają zwolennicy sportów zimowych. Obniżająca się temperatura i opady śniegu to znak, że rozpoczęcie sezonu zimowego już tuż, tuż.

W naszym mieście od niedawna funkcjonują dwa lodowiska: jedno przy ul. Jeziołowicza, a drugie przy ul. Piłsudskiego. Stałe zainteresowanie obiektami mówi samo za siebie - olsztynianie lubią sporty zimowe. Dla tych bardziej wymagających szykują się kolejne atrakcje, tym razem narciarskie. Ośrodki w naszym regionie są już gotowe, jeśli przez kilka dni utrzyma się przynajmniej 6-stopniowy mróz to możliwe będzie nasypanie na trasy sztucznego śniegu, a tym samym otwarcie obiektów. W tym sezonie pojeździć na nartach będziemy mogli w Mrągowie, Okrągłem, Rusi i Gołdapi. Niestety nieczynna będzie Krzyżowa Góra w Lidzbarku Warmińskim, za to po przerwie ożyje ponownie gołdapska Piękna Góra.

Amatorom sportów zimowych nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i szykować narty do zmagań na stoku.

 

Źródło: własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • misiek6 2010-01-14 00:07:19
    czy już są czynne te wyciągi
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • droop 2009-12-15 12:22:53
    Ktoś wie może kiedy na rusi będzie już czynne? nie moge się już doczekać
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0