Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2009-12-28 09:36

Iwona Starczewska

Alkohol - przyczyna świątecznych nieporozumień

Dla policjantów z naszego regionu Wigilia była najspokojniejszym dniem świąt. Pełne ręce roboty mieli funkcjonariusze podczas kolejnych dni, kiedy to przy alkoholu do głosu dochodziły dawne nieporozumienia, czy niewyjaśnione do tej pory sprawy rodzinne.

reklama
Policjanci z Olsztyna, Elbląga i Ełku interweniowali w domach i w miejscach publicznych ponad 400 razy. Najczęstszym powodem interwencji była zbyt duża dawka wypitego alkoholu.

25 grudnia policjanci ze Szczytna zostali wezwani do niewielkiej miejscowości w tym powiecie. Tam zatrzymali 36-letniego Piotra K., który wszczął awanturę, po której wsiadł za kierownicę bmw i próbował odjechać. Jak ustalili policjanci, mężczyzna mógł znęcać się nad najbliższymi od około 2 lat. 36-latek trafił do celi. Piotr K. odpowie nie tylko za krzywdy, które sprawił rodzinie. Mężczyzna usłyszał także zarzut jazdy autem po alkoholu. W chwili zatrzymania miał około 1,5 promila.

26 grudnia policjanci z Olsztyna zatrzymali także Tadeusza R. Ten 87-latek miał grozić swojej żonie pozbawieniem życia. Kobieta wystraszona zachowaniem małżonka wezwała na pomoc funkcjonariuszy. Tadeusz R. mający promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Policjanci interweniowali także w miejscach publicznych. Wczoraj około godziny 22.00 oficer dyżurny z Mrągowa otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn kopie samochód zaparkowany przy Placu Piłsudskiego. Na miejsce pojechali policjanci, którzy w niespełna kilka minut zatrzymali wandali. Sprawcy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego. Właściciel golfa oszacował straty na 1000 złotych. 19-letni Rafał Ż. podczas zatrzymania miał promil alkoholu w organizmie, natomiast jego starszy kolega Mariusz B. ponad 2,5 promila. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn / własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl