Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2023-11-22 20:00
Ostatnia aktualizacja 2023-12-05 11:29

Redakcja

Aleksandra Sawczuk, wokalistka zespołu Kaymak w studio Olsztyn.com.pl [WIDEO]

Redakcja portalu Olsztyn.com.pl gościła wokalistkę olsztyńskiego zespołu Kaymak, Aleksandrę Sawczuk. Opowiadała o powstaniu grupy, inspiracji i nadchodzącej wielkimi krokami premierze debiutanckiej płyty.

reklama

Kaymak to powstały w 2021 roku projekt olsztyńskich muzyków. Początkowo wyobrażali sobie granie z mocnym, męskim wokalem. Na ogłoszenie o poszukiwaniu wokalisty odpowiedziała jednak Aleksandra Sawczuk - wówczas studentka prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jej wokal oraz pełne emocji teksty sprawiły, że instrumentaliści zdecydowali się zmienić muzyczny kierunek. 

- Była to kwestia tego, co ja będę śpiewała - mówiła wokalistka i autorka tekstów. - Dostałam takie zadanie na początek, by zaproponować tekst do melodii, którą stworzyli. Stało się tak że zaproponowałam tekst, który stworzyłam może dzień wcześniej. Pasował do tej melodii. 

Po intensywnej pracy zespół przygotowuje się na premierę debiutanckiej płyty. Trwają ostatnie prace nad przygotowaniem strony wizualnej. Odsłuch pełnego albumu będzie możliwy na początku 2024 roku.

Co inspiruje Aleksandrę, jak przebiegała praca nad kolejnymi utworami i czego możemy się spodziewać po Kaymaku? Odpowiedzi znajdują się w materiale wideo. 

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl