35-latek pędził ul. Sielską z prędkością 135 km/h. Inny kierowca pobił policjanta

35-latek pędził ul. Sielską z prędkością 135 km/h. Inny kierowca pobił policjanta
Pomiar prędkości motocyklisty na ul. Sielskiej w Olsztynie
Fot. KMP Olsztyn

W niedzielę, 10 maja, policjanci z grupy Speed zatrzymali motocyklistę, który na ul. Sielskiej w Olsztynie pędził z prędkością 135 km/h. Wpadli też inni kierowcy. W Olsztynku w trakcie jednej interwencji zatrzymano trzech kierowców, jeden z nich pobił policjanta.

Wczoraj policjanci z grupy Speed patrolowali ulice Olsztyna. Około godz. 13:40 na ul. Sielskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, zauważyli motocyklistę, który jechał z prędkością 135 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 35-latek nie miał przy sobie prawa jazdy.

Mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego został ukarany mandatami karnymi, a na jego konto wpłynęły punkty karne. 35-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Z kolei w Olsztynku w trakcie jednej interwencji wpadli trzej kierowcy. Policjanci dostali zgłoszenie, że na jednej z dróg gminy Stawiguda może jechać pijany kierowca. Funkcjonariusze w Bartągu zauważyli podejrzanego kierowcę audi. Okazało się, że nie jest to auto wskazane przez zgłaszającą, ale w trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał niemal 2 promile. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Olsztynka kontynuowali poszukiwania kierowcy audi. Na trasie Dorotowo-Łańsk zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy jechali motocyklem bez kasków.Kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił w leśną drogę, gdzie się zatrzymał.Obaj zaczęli uciekać pieszo, ale zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Okazało się, że za kierownicą jednośladu siedział 16-latek, który nie posiadał prawa jazdy. Nastolatek został przekazany matce, a dokumentacja trafi do sądu rodzinnego.

Na tej samej trasie policjanci w końcu zauważyli poszukiwane audi. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, a w pewnym momencie przyspieszył. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę leśną drogą, gdzie ominął drugi radiowóz, zjechał na pobocze i uderzył w skarpę. Później zatrzymał się i porzucił auto, po czym próbował uciekać pieszo.

Podczas pościgu mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń oraz uderzył i znieważył interweniującego policjanta. Ostatecznie 38-latek został obezwładniony i zatrzymany. Mieszkaniec Bartąga miał 2 promile alkoholu we krwi.

Kierowca trafił do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Za te przewinienia może trafić za kraty nawet na 5 lat.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • gość 2020-05-12 11:30:31 37.47.*.*
    policja pojechała szukać pijanego i w sumie złapała 3 kierowców, może wypadałoby ruszyć w teren bez zgłoszenia?
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść