Dziś jest: 25.06.2024
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Data dodania: 2024-05-24 11:51

Redakcja

29-latek z Olsztyna siedział w zaroślach i miał tylko jedną nadzieję. Pies pokrzyżował plany

29-latek z Olsztyna siedział w zaroślach i miał tylko jedną nadzieję. Pies pokrzyżował plany
Zatrzymany 29-latek
Fot. KMP Olsztyn

Pies służbowy olsztyńskich policjantów wytropił ukrywającego się w zaroślach sprawcę kradzieży sklepowej. Mężczyzna uciekł ze sklepu, z którego zabrał doniczki i ukrył się w pobliskim parku. Zamaskował się liśćmi przed wzrokiem mundurowych, nie zdołał jednak ukryć się przed wyczulonym nosem dobrze wyszkolonego psa.

reklama

W czwartek (23 maja) przed południem policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie patrolowali na jednej z ulic Olsztyna. Zauważyli biegnącego chodnikiem pracownika ochrony jednego z pobliskich sklepów spożywczych. Okazało się, że goni on mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł ze sklepu doniczki o wartości blisko 800 złotych. Sprawca wbiegł do pobliskiego parku i zniknął z oczu ochroniarza w gęstych zaroślach.

Mundurowi pełnili akurat służbę z wykorzystaniem psa służbowego. Lego – bo tak wabi się czworonożny funkcjonariusz – podjął trop i w gęstych zaroślach znalazł leżącego w skulonej pozycji sprawcę kradzieży.

29-latek był już znany z wcześniejszych kradzieży sklepowych, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Źródło: własne, KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Anna122 2024-05-24 12:05:55 5.172.*.*
    To złodziej lidlowy czesto widziałam jak tam kradł alkohol. Tą szybę w busie to też on wybił. Mam nadzieje że pójdzie siedzieć.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1

www.autoczescionline24.pl