Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-10-11 13:31

Redakcja

"2 metry do sztuki" w Barczewie

Barczewo zaprasza na wystawę reprodukcji obrazów polskich malarzy
Fot. Robert Tokarski dyrektor CK-B w Barczewie i Maja Barczuk-Kalisz pomysłodawczyni projektu

Po co chodzić na wystawy? Po co chodzić na wystawy obrazów malarstwa polskiego? Na te pytania odpowiadają w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie. Zapraszamy na wystawę otwierającą projekt „2 metry do sztuki”.

reklama

Jest wiele powodów, aby chodzić na wystawy. Przede wszystkim to fascynujące i wartościowe doświadczenie. Poszerza wiedzę o historii sztuki, różnych stylach i epokach artystycznych. Dzięki temu można lepiej zrozumieć kontekst, w którym powstały dzieła sztuki i ich znaczenie dla rozwoju kultury. To doświadczanie doskonałego źródła przyjemności z obcowania z pięknem i estetyką każdego dzieła. Tworzą pole do interpretacji, co sprzyja rozwijaniu wyobraźni i umiejętności kreatywnego myślenia.

Sztuka zaklęta w obrazach ma moc wywoływania emocji. Wystawy obrazów mogą wywoływać nienawiść, smutek, zdumienie, radość, szczęście, poczucie wolności, a nawet dać miejsce refleksji nad aspektami życia, śmierci i świata. Udział w wystawach to także wsparcie dla artystów.

Przyglądając się dziełu sztuki, możemy znaleźć inspirację do własnych działań twórczych. Ale to przecież także, najzwyczajniej w świecie, relaks i odpoczynek. Wspólna wizyta na wystawie może być formą oderwania się od codziennego życia i wspólnie spędzonych chwil z kimś dla nas ważnym.

Na dodatek jest to tańsze rozwiązanie niż kupienie pokaźnej kolekcji na własność. A co jeśli wystawa przychodzi wprost do widza? Wychodzi na ulicę i pokazuje cząstkę wielkiej sztuki? Czy jest jakiś powód, by się od niej odwrócić? Można po prostu ją polubić. Warto doświadczać, oglądać, podziwiać, porównać.

Ruchomą wystawę 5 reprodukcji – 5 wspaniałych polskich malarzy można znaleźć w przestrzeni Barczewa i gminy Barczewo. Wystawa zorganizowana przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie będzie zmieniała swoją lokalizację, dzięki czemu dotrze do najbardziej odległych zakątków gminy. Dzięki QR kodom umieszczonym na obrazach, mieszkańcy gminy dowiedzą się o nich i o ich autorach więcej.

- Dom kultury ma swoją misję, jej częścią jest właśnie umożliwienie mieszkańcom dotknięcia czegoś bardzo wartościowego, maleńkiego kawałka sztuki. W tym wypadku nie są to może oryginały, nie ten rozmiar dzieła, nie ta faktura, brak zapachu farby... Ale może dzięki tej wystawie ktoś zapragnie więcej i prawdziwiej – mówi Robert Tokarski dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Barczewie.

Źródło: Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl