Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Zobacz jak Rumuni sprzedają tombak!

Dwóch obywateli Rumunii, zatrzymali wczoraj elbląscy policjanci. Mężczyźni próbowali sprzedawać zaczepianym na trasie ludziom sygnety. Pewien mieszkaniec Elbląga sądził, że natrafiła mu się okazja i kupił trzy takie sygnety, płacąc za wszystkie 600 złotych. Po wizycie w lombardzie okazało się, że to bezwartościowy czerwony mosiądz, zwany potocznie tombakiem.

reklama

 

Elbląscy policjanci zostali poinformowani o popełnieniu oszustwa na szkodę jednego z mieszkańców miasta. 22-letniego mężczyznę mieli oszukać dwaj obywatele Rumunii. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 8.00 rano na tzw. berlince, trasie krajowej w kierunku Braniewa. Na wysokości podelblaskiego Gronowa Górnego miało stać BMW serii V na niemieckich numerach rejestracyjnych. Auto miało włączone światła awaryjne, a w samochodzie siedziała ciężarna kobieta. Obok stało dwóch mężczyzn, którzy zatrzymali samochód pokrzywdzonego i prosili o pomoc. Oświadczyli, że są Turkami i jadą do Rosji lecz zabrakło im paliwa. Zaproponowali mężczyźnie trzy sygnety, na których były widoczne próby, podobnie jak na tych złotych. Dla pokrzywdzonego byli wiarygodni, a jeden z nich klęcząc na asfalcie przysięgał na Allacha, że sprzedaje prawdziwe złoto. 22-latek sądził że natrafiła mu się okazja i kupił trzy takie sygnety, płacąc za wszystkie 600 złotych. Po wizycie w lombardzie okazało się, że to bezwartościowy czerwony mosiądz, zwany potocznie  tombakiem. Wówczas swoje kroki skierował do komendy.

Policjanci tego samego dnia mieli informację od kierowców o podejrzanych mężczyznach, zatrzymujących samochody w okolicach trasy krajowej S7. Dzień później przygotowali na oszustów zasadzkę i nieoznakowanym samochodem zatrzymali mężczyzn, którzy w podobny sposób próbowali dokonać kolejnego przestępstwa. Sprawcy nie wiedzieli jednak, że zatrzymują policjantów.

(źródło www.zgorzelec.info)

Do aresztu trafiło dwóch mężczyzn 27-letni Ion S. oraz 28-letni Daniel D. 25-letnia kobieta w 29 tygodniu ciąży, która była z oszustami trafiła na obserwację do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli jeszcze dwa takie sygnety oraz gotówkę 100 zł i 575 euro. Obydwaj przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze, która wyniosła 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, jak również 600 zł grzywny oraz zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego w wysokości również 600 zł. na policyjny parking trafiło również BMW, którym poruszali się sprawcy.

Policjanci będą teraz sprawdzać ile osób udało im się w podobny sposób oszukać.

Źródło: KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • kjytrer 2014-07-22 20:59:25 81.219.*.*
    Teraz sa w okolicach Żywca
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • kjhg 2012-02-01 20:04:37 88.156.*.*
    Hehehehe, moj tata z 25 lat temu też kupił tombakowe złoto:)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • fkyhg 2012-01-31 23:42:42 85.193.*.*
    Nie obrażajmy Rumunów. Rumuni to normalni ludzie. Nie ich wina, że pełno tam Cyganów. To Cygusy oszukują.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • li 2011-11-27 15:15:26 87.96.*.*
    tez mne tak zrobili
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • falkon 2011-11-26 13:02:41 81.190.*.*
    Ania ! NIE daj się więcej oszukać ! To są bezwzględne brudne świnie i traktuj ich TAK SAMO !
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • ania z ketrzyna 2011-11-25 15:35:22 79.162.*.*
    to sa sukisyny mnie tez oszukali zle zrobilam ze niezadzwonilam na policje bylo to na trasie pisz lomza
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • abx 2011-11-23 12:59:04 137.191.*.*
    Standardowy sposob zatrzymania "delikwenta" to na line cumownicza. Wlazl mi taki jeden na srodek jezdni pod dorotowem. stakly dea passaty, jeden z posniesiona maska i udawali awarie. Zadzwonilem z komorki na 112 i policjant mnie zapytal: co on ma z tym zrobic ? .... Moglem mu powiedziec - przepraszam ze przeszkadzam, ale powiedzialem ze juz wiecie, reszta nalezy do was !
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

Proponowane artykuły