Dziś jest: 02.05.2024
Imieniny: Anatola, Atanazego
Data dodania: 2021-10-24 21:26

Siatkówka. Indykpol AZS Olsztyn pokonał wicelidera PlusLigi [ZDJĘCIA, WIDEO]

W hali w Iławie zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę pokonali bez straty seta Aluron CMC Wartę Zawiercie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W hali w Iławie zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę pokonali bez straty seta Aluron CMC Wartę Zawiercie. Każdy set dostarczył kibicom sporo emocji, lecz końcówki należały do akademików z Kortowa. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa sprawowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (56% do 45%), większej skuteczności w ataku (60% do 53%), kończąc na bloku (6:4) oraz zagrywce (5:1). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (18 pkt.), a u gości Facundo Conte (16 pkt.)

W kolejnym spotkaniu ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uda się do Katowic. Początek wyjazdowego boju z GKS w niedzielę (31 października) o godzinie 20:30.

Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

Indykpol AZS: Firlej, DeFalco, Averill, Butryn, Andringa, Poręba, Żurek (libero) oraz Salehi, Król, Jakubiszek

Aluron CMC: Conte, Zniszczoł, Cavanna, Kovacevic, Konarski, Gruszczyński (libero) oraz Malinowski, Tavares Rodrigues, Depowski

MVP: Karol Butryn (Indykpol AZS)