Zespół Placówek Edukacyjnych zaprasza na kiermasz listopadowych stroików

Zespół Placówek Edukacyjnych zaprasza na kiermasz listopadowych stroików
W najbliższy czwartek odbędzie się kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną
Fot. Ewa Paździorko

Szukacie oryginalnych ozdób na groby bliskich? Przyjdźcie w czwartek (30.10) w godzinach 8-14 na kiermasz do Zespołu Placówek Edukacyjnych przy ulicy Turowskiego 1, I piętro budynku C.  Za nieduże pieniądze będzie można nabyć wieńce ze sztucznych i żywych roślin zrobione przez ludzi z niepełnosprawnością intelektualną - najstarszych uczniów ZPE.

Wieńce można podziwiać na zdjęciach. Każdy z nich zostanie wystawiony na sprzedaż za cenę od 15 zł, zależnie od wielkości i użytych materiałów. Na kiermaszu do nabycia będą jednak także inne przedmioty: lawendowe woreczki zapachowe, ozdoby do domu, a nawet budki dla ptaków chroniące przed chłodem.

- Wszystkie przedmioty uczniowie wykonywali zespołowo, pracowali z dużą starannością i zaangażowaniem - mówi Anna Wangin-Dmyterko, kierownik pracowni florystycznej Parku Pracy Zespołu Placówek Edukacyjnych.

Dochód z kiermaszu będzie przekazany na pomoc osobom niepełnosprawnym, bowiem zasili konto Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce.

- Zachęcam do udziału w kiermaszu, który pozwoli także poznać talenty i sprawczość ludzi z niepełnosprawnościami - informuje Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • E 78 87 2019-10-27 12:55:16 5.173.*.*
    Ku...a m...c. Je...na komunikacja miejska. Wyszedłem przed dziesiątą przedłużyć miesięczny, wróciłem o w pół do pierwszej. Pierwszy biletomat wyświetlał komunikat"proszę czekać". Czekałem godzinę i nic. Na dwóch następnych od kilku miesięcy trwają prace serwisowe. Na następnym od roku rozbita szybka dotykowa. W kolejnym brak łączności. Kupiłem bilet dopiero na sasiednim osiedlu. Czy ZDZiT w ogóle się przejmuje tym do czego go powołano.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
  • Młoda 2019-10-26 17:27:54 37.47.*.*
    Gwoli przypomnienia. Pani dyrektor tych placówek osoba której Wojewoda uchylił mandat radnej Olsztyna. Jak na osobę ktora nas reprezentuje to slabo zna prawo. Nie dziwię się ze edukacja olsztynska kuleje A budżet miasta niedomaga. Jeżeli radni więcej myślą jak napchac sobie kieszenie to nie będzie dobrze.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1