Zbliża się ''Różowa Sobota''

Wciąż zbyt mało kobiet zgłasza się na badanie mammograficzne. Jak twierdzą lekarze wynika to z niewiedzy, strachu, a często również z braku czasu.

Przypomnijmy, że wykonywanie badań mammograficznych może obniżyć umieralność wśród kobiet na raka piersi nawet o 40%. Na bezpłatne badania mogą zgłaszać się pacjentki między 50-69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały przeprowadzonego tego typu badania finansowanego przez NFZ.

Badania mammograficzne wykonywane są przy wykorzystaniu wysokiej jakości specjalistycznego sprzętu, przez wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. Pacjentki mogą rejestrować się osobiście w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej (II piętro Szpitala MSWiA w Olsztynie), bądź telefonicznie pod nr 089 539 88 30.

23 października olsztyńskie Amazonki  zapraszają na ''Różową Sobotę''. Spotkanie organizowane w  Centrum Onkologii w Szpitalu MSWiA  przy al. Wojska Polskiego 37, poświęcone będzie profilaktyce raka piersi.

W trakcie ''Różowej Soboty'' prowadzone będą specjalistyczne wykłady. 

Program godz. 11.00:
 
- Nowoczesna technika diagnozowania piersi – elastografia - dr Zbigniew Łaganowski – specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie ginekologi i  położnictwa. Po wykładzie będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania.

- Racjonalne żywienie po mastektomii - Małgorzata  Frąckiewicz  – specjalista w zakresie dietetyki.

- Nowotwory – zagrożenie XXI wieku – lekarz onkolog

Koncert Olsztyńskiej grupy Absolwent i ich gości pt. „Razem łatwiej”

Spotkanie poprowadzi Anna Samusionek.   
        
Dodatkowo w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z:
- porady lekarza onkologa
- badania mammograficznego
- badania cytologicznego
- badania poziomu cukru
- badania ciśnienia tętniczego
- pomiaru tkanki tłuszczowej i poziomu toksyn.

Źródło: Własne/inf.organizatora

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz