Dziś jest: 03.05.2024
Imieniny: Antoniny, Marii
Data dodania: 2023-09-11 22:16
Ostatnia aktualizacja 2023-09-12 09:48

Zawód przy al. Piłsudskiego. Stomil dość nieoczekiwanie przegrał z KKS Kalisz [ZDJĘCIA]

Podopieczni Janusza Bucholca dość nieoczekiwanie przegrali na własnym obiekcie aż 0:3

Nie tak wyobrażali sobie poniedziałkowy wieczór kibice Stomilu Olsztyn. Ich pupile przegrali bowiem na własnym stadionie z KKS Kalisz i to aż trzema bramkami.

Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do drużyny gości. Stomil praktycznie przez cały czas bił głową w mur. Nie potrafił wykończyć żadnej akcji celnym strzałem. Raz Karol Żwir dośrodkował z pierwszej piłki i wyszedł mu "cetrostrzał", a piłka zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę później z 7 metrów strzelał Hubert Krawczun, ale Maciej Krakowiak jakimś cudem wybronił ten strzał. Goście stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, po których mogli wyjść na prowadzenie. Ostatecznie strzelili dwa gole, a dwukrotnie zrobił to były napastnik Stomil - Hubert Sobol. Najpierw w 31 minucie popisał się ładnym uderzeniem z woleja, a w 44 minucie meczu z bliskiej odległości pokonał Łukasza Jakubowskiego. Obrońcy Stomilu w pierwszej połowie cały czas nie nadążali za szybkimi akcjami zawodników trenera Pawła Ozgi.

Druga połowa spotkania zaczęła się od potrójnej zmiany w szeregach Stomilu. Z boiska zeszli: Filip Szabaciuk, Hubert Krawczun oraz Piotr Kurbiel. Za nich wszedł Bartosz Florek, Bartosz Waleńcik (wrócił po urazie, którego doznał w Jastrzębiu Zdroju) oraz Yūdai Shinonaga.

W pierwszej akcji w pole karne odważnie wszedł Florek, padł, ale arbiter Filip Kaliszewski z Gdańska słusznie nie podyktował "jedenastki". O dziwo potem KKS 1925 przycisnął i dążył do strzelenia kolejnej bramki.

W 61 minucie nastąpiły kolejne zmiany w Stomilu. W "biało-niebieskich" barwach zadebiutował Rezaeian oraz wszedł Marcin Stromecki. Z boiska musieli zejść Michal Bezpalec oraz Michał Karlikowski. Ten pierwszy w meczu z Chojniczanką był najlepszym piłkarzem na boisku, a teraz zagrał poniżej oczekiwań.

Do końca meczu Stomil nie zdołał nawet zagrozić rywalom, wszyscy zgromadzeni na trybunach ledwo wytrzymali do końcowego gwizdka sędziego. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Kentaro Arai, były zawodnik GKS-u Wikielec i król strzelców IV ligi zeszłego sezonu.

Olsztyński zespół wygrywając trzeci mecz z rzędu awansowałby do strefy barażowej, a tak zespół szkoleniowca Bucholca nadal ma 10. punktów. Duma Warmii zagrała słabe spotkanie i została przerwana seria dwóch zwycięstw z rzędu. W kolejnym spotkaniu Stomil zagra na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 13.

Stomil Olsztyn - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:2)

0:1 - Hubert Sobol 31'
0:2 - Hubert Sobol 44'
0:3 - Kentarō Arai 90'

Stomil:  Łukasz Jakubowski - Filip Wójcik, Filip Szabaciuk (46' Bartosz Waleńcik), Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Michał Karlikowski (61' Dawid Rezaeian), Karol Żwir, Łukasz Szramowski, Michal Bezpalec (61' Marcin Stromecki), Hubert Krawczun (46' Yūdai Shinonaga), Piotr Kurbiel (46' Bartosz Florek)

KKS 1925: Maciej Krakowiak - Maciej Białczyk, Mateusz Gawlik, Bartosz Kieliba, Wiktor Smoliński, Wojciech Maroszek (46' Kentarō Arai), Mateusz Wysokiński (90' Oskar Kalenik), Adrian Cierpka,  Néstor Gordillo (82' Mateusz Żebrowski), Kamil Koczy (87' Bartosz Gęsior), Hubert Sobol (82' Filip Szewczyk)

Żółte kartki: Sadowski, Waleńcik, Kośmicki - Maroszek, Kieliba, Wysokiński, Krakowiak.

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)