Dziś jest: 25.06.2024
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Data dodania: 2022-05-14 08:42

Redakcja

Zapadł wyrok wobec oskarżonego o zabicie matki

Zapadł wyrok wobec oskarżonego o zabicie matki
Skazany za zabójstwo matki Piotr B.
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 13 maja 2022 roku skazał na karę łączną 15 lat pozbawienia wolności Piotra B. oskarżonego m.in. o zabójstwo matki. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

reklama

Prokuratura Rejonowa w Giżycku w dniu 20 grudnia 2021 roku przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi B. oskarżonemu o znęcanie się i zabójstwo swojej matki Barbary B., a także znieważenie jej zwłok.

Do zabójstwa Barbary B. miało dojść w dniu 3 sierpnia 2021 roku w jej mieszkaniu przy ul. Kościuszki w Giżycku. Według ustaleń prokuratora Barbara B. mieszkała tam tylko razem z synem Piotrem B. Wcześniej mieszkał z nimi także Kamil B. – drugi syn Barbary B. i młodszy brat Piotra. Niestety, chłopak w wyniku pobicia zmarł w 2013 roku. To zdarzenie miało odcisnąć piętno zarówno na matce, jak i starszym synu. Oboje zaczęli nadużywać alkoholu, przy czym Piotr B. po wypiciu stawał się agresywny, wszczynał w domu awantury oraz stosował wobec matki przemoc psychiczną i fizyczną. Feralnej nocy z 3 na 4 sierpnia 2021 roku pokrzywdzona i jej syn znajdowali się pod wpływem alkoholu. W domu byli sami. Oskarżony miał wówczas najpierw pobić Barbarę B., uderzając ją pięściami i nogami po całym ciele, a następnie udusić własnymi rękoma.

Zdaniem śledczych oskarżony po dokonaniu zabójstwa poszedł spać, a następnego dnia nie poinformował organów ścigania o śmierci matki. Zamiast tego owinął ciało kobiety w folię malarską, po czym umieścił je w wannie i przykrył stertą rzeczy, znieważając tym samym jej zwłoki.

W dniu 7 sierpnia 2021 roku policja otrzymała telefoniczne zawiadomienie, że w łazience w jednym z mieszkań w Giżycku mogą znajdować się zwłoki kobiety zabitej przez syna. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie w wannie znaleźli ciało Barbary B. Jeszcze tego samego dnia policjanci zadecydowali o zatrzymaniu Piotra B.

Proces Piotra B. toczył się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony wyjaśniał przed sądem, że kiedy rankiem obudził się jego matka już nie żyła. Mężczyzna twierdził, że nie zna przyczyny jej śmierci, bo w ogóle nie pamięta, co wydarzyło się poprzedniego wieczoru. Piotr B. zaprzeczył też, że znęcał się fizycznie nad matką.

* * *

Czytaj również: Giżycczanin miał zabić własną matkę: ‘’Film mi się urwał. Niczego nie pamiętam’’

* * *

Wyrok w tej sprawie zapadł w dniu 13 maja 2022 roku. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Piotra B. za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go za to na karę łączną 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Okręgowy nie miał żadnych wątpliwości, że Piotr B. dopuścił się zarzucanych mu czynów, o czym świadczą przede wszystkim zeznania świadków. Natomiast wyjaśnienia oskarżonego, w których nie przyznaje się on do winy, w ocenie Sądu, mają na celu jedynie uniknięcie odpowiedzialności karnej i dlatego nie zasługują one na uwzględnienie.

Sąd orzekając o karze 15 lat pozbawienia wolności miał na uwadze, że oskarżony w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu i działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia matki, czyli osoby najbliższej, której powinien okazywać największy szacunek. Z kolei za istotną okoliczność łagodzącą Sąd uznał dotychczasową niekaralność oskarżonego.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • ????? 2022-05-14 12:48:20 31.60.*.*
  Rzekomo matkę ma się tylko jedną . A jeżeli ta matka to chodzące zło i bestia w jednej osobie ?!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Obiektywny 2022-05-14 11:55:18 77.111.*.*
  Szkoda chłopa - ma tragiczną historię, a teraz jeszcze trafi do więzienia, w którym resocjalizacja nie istnieje - jest natomiast totalna demoralizacja. Na bank przeżywał na kacu z rana gdy doszło do niego co zrobił, strachu ukrył zwłoki matki. Alkohol to straszny narkotyk i powinien być natychmiast zdelegalizowany, najwięcej zła w rodzinach czyni właśnie alkohol. 15 lat więzienia to cholernie długi czas.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 4
 • Polmos 2022-05-14 11:08:38 31.0.*.*
  Czy sond czytaj sąd siebie slyszy co mówi....łagodzacy bo wcześniej nie karany. Qrwa, zabił, znęcał się, itp i 15 lat......Polsko, gdzie Ty Jesteś
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4

www.autoczescionline24.pl