Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2023-11-30 11:31

Redakcja

Zamiast ruiny, cztery pełnowymiarowe boiska. Stadion Warmii bliżej metamorfozy

Zamiast ruiny, cztery pełnowymiarowe boiska. Stadion Warmii bliżej metamorfozy
Stadion Warmii w Olsztynie bliżej remontu. Plan zakłada powstanie czterech pełnowymiarowych boisk piłkarskich
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Olsztyn o krok bliżej do szkoleniowego kompleksu, który ma być zlokalizowany na niszczejącym stadionie Warmii przy al. Sybiraków. Miejscy radni jednogłośnie przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

reklama

Teren przy al. Sybiraków trafił we władanie miasta w 2015 roku. Było to możliwe dzięki wymianie gruntów z Polskimi Kolejami Państwowymi. To miejsce nadal ma służyć uprawianiu sportu.

Stadion Warmii bardziej zachęca do zbierania grzybów, niż gry w piłkę

- Ośrodek Sportu i Rekreacji w 2019 roku dostał zadanie przygotowania wstępnej koncepcji takiego ośrodka - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Na tym etapie prac okazało się, że będzie niezbędna zmiana planu, byśmy mogli zrealizować nasz program. Chcieliśmy położyć nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży.

Na obszarze objętym planem dominuje wyłączna funkcja usług sportu i rekreacji - zajmuje 92,7 proc. powierzchni. Funkcja zieleni urządzonej jest funkcją towarzyszącą funkcji, ponieważ zieleń będzie izolowała teren od drogi publicznej. Niewielka powierzchnia została też zarezerwowana na potrzeby zdrowia i pomocy społecznej lub usługi sportu i rekreacji.

- Plan dotyczy obszaru o powierzchni nieco ponad 7,7 ha - mówi dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna, Magdalena Binerowska. - Co ważne, nie obejmuje obszaru pobliskich ogrodów działkowych. Wprowadzone zapisy są na tyle elastyczne, by można było realizować szeroki zakres dotyczący sportu i rekreacji na tym terenie.

Miejscowy plan zagospodarowania kompleksu przy al. Sybiraków w Olsztynie

Po opublikowaniu planu w dzienniku urzędowym województwa projektanci będą mieć sześć miesięcy na przedstawienie dokumentacji. To natomiast pozwoli na dalsze prace nad realizacją tego zadania, m.in. na zdobycie funduszy.

Na terenie Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego przy al. Sybiraków mają się znajdować cztery pełnowymiarowe boiska, zadaszona trybuna oraz budynek biurowo-szkoleniowy wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą. Jedno z z tych boisk ma spełniać wymagania rozgrywek IV ligi, a jedno z pozostałych trzech boisk szkoleniowych ma mieć zadaszenie pneumatyczne.

W ostatnich latach w Olsztynie nie brakowało inwestycji w infrastrukturę sportową. Powstały m.in. pływalnia o wymiarach olimpijskich Aquasfera, Centrum Szkolenia Wodnego i Lodowego oraz przystań wodna nad jez. Ukiel czy nowoczesna nawierzchnia piłkarskiego stadionu przy al. Piłsudskiego. W tym roku zostało zmodernizowane pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią w Dajtkach, a w połowie grudnia zostanie otwarta zmodernizowana i rozbudowana hala Urania.

Źródło: UM w Olsztynie / Własne

Galeria

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • SCESCE 2023-12-01 22:30:50 88.156.*.*
  Ale ściema. Założę się że nawet za 20 lat tego nie będzie. To PO - all clear
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 3
 • skrot 2023-12-01 19:34:26 5.173.*.*
  Obiecanki cacanki dla idiomów. PO czyli Poobiecujemy Obiecanki
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 5
 • PRECZ z piłką kopaną !!!! 2023-12-01 16:59:58 2a00:f41:873:*
  Najpierw trzy komisariaty policji z antyterrorystami . !!!!! Inaczej Zatorze zginie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Blaster 2023-12-01 15:23:14 79.187.*.*
  o nie czyli nie bedzie już flumarku? gdzie ja dostane te wszystkie rzeczy?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • MŁODA1 2023-11-30 12:13:30 5.173.*.*
  Im bliżej wyborów samorządowych tym więcej obiecanek. Radni PO uaktywniają się. Grzymowicz udaje że coś planuje. Tak jest od 2008 roku od kiedy Olsztyn pogrążył się w marazmie. Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Aby do wyborów, a póżniej wolna amerykanka. W 2018 spisano porozumienie między Grzymowiczem a PO. Określono zadania do realizacji w kadencji 2018-2023. Większość zadań nie zrealizowano. Wykonuje się zadania o których nie ma w porozumieniu. Tak wygląda planowanie Grzymowicza i PO. Nie ma planowania. Jest bieżąca partyzantka.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 11

www.autoczescionline24.pl