Zagospodarowanie parku Podzamcze na finiszu

Zagospodarowanie parku Podzamcze na finiszu
W tym miejscu powstaną ogródki restauracyjne oraz miejsce na przyszłą scenę
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Do końca czerwca miasto planuje uporządkować ogródki restauracyjne przy Łynie, niedaleko mostu św. Jana Nepomucena. Do tego zostaną odnowione ciągi piesze, a w przyszłości stanie scena. W planach są kolejne inwestycje.

Rozpoczął się ostatni etap zagospodarowania terenów przy parku Podzamcze.

Do końca czerwca planujemy uporządkować ogródki restauracyjne, które zyskają nową drewnianą nawierzchnię. Do tego odnowimy pobliskie ciągi piesze. Całość będzie estetyczna i jednorodna – wyjaśnia w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna. Dodaje, że dzięki tym pracom wzrośnie atrakcyjność tego terenu.

W przyszłości miasto planuje ustawić tam scenę, gdzie mogłyby odbywać się koncerty i inne imprezy.

W ostatnim czasie władze Olsztyna przeprowadziły szereg inwestycji mających na celu ożywienie Starego Miasta i jego okolic. W ciągu kilku lat odnowiony został park Podzamcze, miasto zagospodarowało planty przy katedrze, powstał park Centralny, przebudowany został pl. Jedności Słowiańskiej. A to nie wszystko, bo w planach są kolejne inwestycje.

W przyszłości planujemy przenieść krańcówkę tramwajową w pobliże budynku PTTK (przy Wysokiej Bramie), tak by były tam dwa tory, w tym jeden odstawczy. Przygotowujemy się także do zagospodarowania terenu od Wysokiej Bramy do hotelu w pobliży Łyny. Do końca roku ma być gotowy projekt architektoniczny tego przedsięwzięcia – dodaje Marta Bartoszewicz.

Miasto przeznacza również środki na remont zabytków, głównie kamienic, które były odnawiane zarówno z wewnątrz jak i na zewnątrz.

W ciągu kilkunastu lat przeznaczyliśmy około 10 milionów złotych m.in. na: remonty elewacji, klatek schodowych, wymianę stolarki okiennej i zadaszenia kamienic oraz dokumentacje projektowe – tłumaczy rzecznik prasowy ratusza.

 

Galeria

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • chrisd 2019-05-29 14:54:50 188.147.*.*
  A w centrum ubytki kostki brukowej łata się asfaltem, tj. olsztyński patent. Przechodząc się od Starego Miasta do Aury widać to, wygląda to okropnie. Kto na to pozwala i kto to robi? Wstyd. A zieleń wygląda ładnie jak się o nią dba to każdy wie kto ma ogródek. A na Podzamczu, chwast chwasta pokrywa....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • weq 2019-05-29 10:12:31 83.14.*.*
  Za pieniądze mieszkańców prezydent remontuje scenę dla przedsiębiorców...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • Iwaś 2019-05-29 08:27:02 89.228.*.*
  A na tam się cieszę że robią.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • hegemon 2019-05-28 20:31:38 88.156.*.*
  Kapitalne zdjęcia, brawo!!!! Żenada.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
 • nicram 2019-05-28 20:03:02 95.160.*.*
  i tak właśnie się ucisza paru maruderów z grunwaldzkiej co im przeszkadza hałas ze starówki. Gratulacje
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 6
 • okol 2019-05-28 19:30:37 83.5.*.*
  W parku Podzamcze powstały w wielu miejscach ubytki kostki brukowej, wiele ławek ma spróchniałe deski, fontanna przy ptakach często nieczynna, w wielu miejscach chwasty nieusunięte, nikt nie czyści ławek niektóre są tak brudne że nie można na nich siąść. Robimy coraz więcej nowych rzeczy a nie ma na naprawę i konserwację już istniejących. Taka sytuacja jest w wielu obiektach Olsztyna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 2