Z Szyman do Berlina i Krakowa. Podpiszą umowę ze Sprint Air

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach podpisze w środę umowę ze SprintAir, pierwszym przewoźnikiem obsługującym lotnisko w Szymanach. Pasażerowie będą latać z przewoźnikiem do Belina i Krakowa.  

Port lotniczy w Szymanach jest w trakcie kontroli Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod względem m.in. wyposażenia czy infrastruktury portu. Certyfikacja powinna potrwać do grudnia 2015 roku i jeżeli przejdzie pomyślnie będzie oznaczała zgodę na prowadzenie działalności portu lotniczego.

Pierwsze loty z lotniska Olsztyn-Mazury mają odbyć się już na początku 2016 roku. Pasażerowie polecą z Szyman do dwóch miast w Niemczech (Berlina i Monachium) oraz Krakowa. Do każdego z tych trzech miast planowane są trzy loty tygodniowo. W połowie roku powinny zostać uruchomione loty do Dublina, Londynu, Oslo oraz Zagłębia Ruhry w Niemczech.

Już w tę środę, 28 października w urzędzie marszałkowskim podpisana zostanie umowa z przewoźnikiem SprintAir.

W ramach porozumienia przewoźnik zapewni pasażerom połączenia do Berlina we wtorki, czwartki i soboty. Z kolei w środy, piątki i niedziele pasażerowie latać będą do Krakowa.

**

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury będzie lotniskiem kategorii 4D, otwartym w godzinach od 6 do 22. Przewiduje się obsługę rejsów regularnych, czarterów i General Aviation. Terminal pasażerski będzie posiadał pełną separację funkcjonalną podróżnych przylatujących i odlatujących. Przewidziano podział odpraw w przylotach i odlotach na dwa kierunki: obsługa pasażerów w ramach umowy Schengen i obsługa pasażerów poza warunkami umowy z Schengen. Przepustowość terminala ma wynosić około 830 pasażerów, w dobie szczytowej do 1250 pasażerów a w godzinie szczytowej do 500 pasażerów. Będzie zapewniał pełną infrastrukturę parkingową na blisko 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, wydzielenie stanowisk postoju autobusów linii regularnych oraz stanowisk postoju taksówek oraz przystanek kolejowy z dojściem pieszym do terminala.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz