Data dodania: 2010-02-01 08:19

Iwona Starczewska

''Wyszarpane'' zwycięstwo

W piątkowym spotkaniu 12 kolejki PlusLigi, AZS UWM Olsztyn zmierzył się z Delectą Bydgoszcz. Lepsi okazali się podopieczni Mariusza Sordyla.

Gospodarz - Delekta Bydgoszcz, zdołała wygrać  pierwszą odsłonę meczu. W drugim i trzecim secie lepsi okazali się olsztynianie, podbudowani obecnością na boisku Tomasz Józefackiego. W czwartej partii Delekta wygrała seta do 23, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W piątej partii na prowadzenie szybko wyszli olsztynianie. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną, doprowadzili do wyrównania, pokazując,  że nic nie jest jeszcze przesądzone. Końcówką tie-breaka zdecydowanie zawładnęli olsztynianie, pokonując Delektę do 11, zwyciężając tym samym całe spotkanie 3:2.  MVP spotkania wybrany został Tomasz Józefacki.

Delecta Bydgoszcz - AZS UWM Olsztyn 2:3 (25:18, 22:25, 23:25, 25:23, 11:15)

Delecta Bydgoszcz: Gruszka, Wieczorek, Sopko, Woicki, Konarski, Cerven, Lambourne (L) oraz Serafin, Pieczonka, Lipiński, Szymański.

AZS UWM Olsztyn: Marcelo, Siezieniewski, Oczko, Winnik, Gunia, Tomczyk, Andrzejewski (L) oraz Józefacki, Paulo.