Wypadek na obwodnicy Olsztyna. Zderzyły się trzy samochody osobowe i laweta [ZDJĘCIA]

Wypadek na obwodnicy Olsztyna. Zderzyły się trzy samochody osobowe i laweta [ZDJĘCIA]
Jedno z aut uczestniczące w wypadku na obwodnicy Olsztyna
Fot. KMP Olsztyn

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w czwartek (19 listopada) po godz. 16. Na obwodnicy Olsztyna zderzyły się cztery pojazdy, w tym laweta. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło na drodze szybkiego ruchu między węzłem Olsztyn-Jaroty a węzłem Olsztyn-Pieczewo, w kierunku Mrągowa. Z ustaleń policji wynika, że trzy pojazdy zderzyły się ze stojącym na poboczu samochodem ciężarowym z naczepą, który miał awarię. Spod jego maski zaczął się wydobywać dym, ograniczający widoczność.

Prawdopodobnie kierowca lawety marki DAF wytracił prędkość.

- Na tył ciężarowego dafa najechał kierujący nissanem i w efekcie tzw. domina na tył poprzedzających pojazdów uderzyli jeszcze kierujący osobowym audi i peugeotem. Pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowało 5 osób z których jedna osoba, tj. pasażerka osobowego nissana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala – informuje Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Obrażenia kobiety wymagają hospitalizacji dłuższej niż 7 dni, dlatego zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Funkcjonariusze przeprowadzili procesowe oględziny miejsca zdarzenia oraz każdego z uczestniczących w wypadku auta. Zbadany został również stan trzeźwości kierujących, wszyscy byli trzeźwi.

Droga była zablokowana przez wiele godzi. Pojazdy trzeba było usunąć za pomocą specjalistycznych holowników. Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne, których całkowite usunięcie zajęło służbom drogowym kilka godzin.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz