Wyjątkowa sesja rady powiatu. Na sali pustki, są dodatkowe środki na walkę z koronawirusem

Wyjątkowa sesja rady powiatu. Na sali pustki, są dodatkowe środki na walkę z koronawirusem
Na piątkowej sesji było tylko kilka osób na sali
Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Dziś, 3 kwietnia, odbyła się XII Sesja Rady Powiatu w Olsztynie. Była to sesja wyjątkowa, bo na sali było kilka osób, a radni głosowali internetowo. Urzędnicy uruchomili środki z rezerwy celowej na walkę z koronawirusem.

Dziś o godz. 10 rozpoczęła się sesja rady powiatu olsztyńskego. Była ona wyjątkowa, bo na sali było jedynie kilka osób: przewodniczący, starosta, skarbnik oraz urzędnicy niezbędni do obsługi głosowania w trybie korespondencyjnym. Radni głosowali internetowo.

– Mimo sytuacji, z jaką mamy do czynienia, urząd pracuje i realizuje swoje zadania, a z tym wiąże się konieczność podejmowania decyzji, także będących w kompetencjach rady. A koronawirus spowodował, że odbyło się to w tak niezwykłej formule – powiedział starosta olsztyński Andrzej Abako.

Radni głosowali nad dwoma uchwałami związanymi z realizacją budżetu Powiatu na rok 2020 oraz zamian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2035. Obejmują one uruchomienie rezerwy celowej na walkę z koronawirusem oraz środków na program „Nowoczesny rolnik”. Wszyscy byli „za”. To oznacza, że na walkę z epidemią będą dodatkowe środki. W jakiej wysokości?

- Na ten cel mamy 200 tysięcy złotych na tę chwilę. Radni obserwowali sesję internetowo, wszystkie dokumenty otrzymali na maila. Otrzymali także tablety, które będą wykorzystywane do przekazywania dokumentów i do głosowania na przyszłych sesjach, jeśli sytuacja się nie poprawi. Zakładając, że one się odbędą, bo tego nie wiemy na pewno – wyjaśnił w rozmowie z nami Wojciech Szalkiewicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz