Wsparcie finansowe dla zdolnej młodzieży z powiatu olsztyńskiego

Dokładnie 38 uczniów szkół średnich i studentów z terenu powiatu olsztyńskiego otrzyma stypendia z Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej. - Przyznalibyśmy ich więcej, bo młodzież mamy kapitalną, ale finansów wystarczyło dla 38 osób - mówi Elżbieta Bilińska-Wołodźko, prezes zarządu Fundacji FZO.

Komisja Kwalifikacyjna do spraw przyznawania stypendiów zapoznawała się z wnioskami uczniów szkół średnich i studentów z terenu powiatu w poniedziałek 10 września. Rozpatrzone zostały wszystkie z 73 wniosków, które spełniły wymogi formalne.

- Po ustaleniu kryteriów rozpatrywania wniosków komisja przyznała ostatecznie 38 stypendiów finansowanych z Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej - informuje Joanna Rogowska, koordynatorka Fundacji „FZO”, która uczestniczyła w posiedzeniu.

 

Komisja przyznała 13 stypendiów dla studentów i 25 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (stypendyści pochodzą z dziewięciu gmin powiatu olsztyńskiego). Przyznano trzy stypendia sportowe, siedem stypendiów artystycznych i 28 stypendiów naukowo–socjalnych.

Wsparcie zostało przyznane w kwocie 350 zł miesięcznie (dla studentów na okres od października do grudnia 2012, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na okres od września do grudnia 2012). Na wszystkie stypendia Fundacja FZO przeznaczy około 50 tysięcy złotych.

 

Uroczysta Gala Stypendialna, na której będą podpisywane umowy stypendialne i wręczane listy gratulacyjne odbędzie się w poniedziałek 24 września o godz. 11 w sali sesyjnej olsztyńskiego starostwa (Plac Bema 5, parter).

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz