Wrak bmw na os. Generałów został przeniesiony... 200 metrów dalej. Właściciel pojazdu został odnaleziony. Dostanie wikt na koszt podatników [ZDJĘCIA]

Wrak bmw na os. Generałów został przeniesiony... 200 metrów dalej. Właściciel pojazdu został odnaleziony. Dostanie wikt na koszt podatników [ZDJĘCIA]
Wrak bmw został przeniesiony 200 metrów dalej na parking. Tymczasem policjanci złapali właściciela auta i osadzili go w areszcie
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran” podjęły decyzję o przeniesieniu wraku osobowego bmw na... parking dzierżawiony od miasta. Tymczasem jak podali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, odnalazł się właściciel pojazdu, który mieszka w Barczewie. Trafił do aresztu na 210 dni, ponieważ... uchylał się od obowiązku alimentacyjnego.

Przypomnijmy, że sprawa ciągnie się od zeszłego roku, gdy kierowca osobowego bmw driftował na os. Generałów. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zatrzymało się na ławeczkach. Właściciel przestraszył się i uciekł.

W miarę upływu czasu pojazd z zadbanego stał się wrakiem, a jego części zostały rozkradzione.

Jak się dowiedzieliśmy, bmw już nie jest zawieszone na ławkach, bo zostało przetransportowane na... pobliski parking.

Dlaczego samochód nie został odholowany?

Oczywiście moglibyśmy odholować ten pojazd na własny koszt, a później domagać się od właściciela zwrotu kosztów. Jednak na tę chwilę nie mamy od kogo się tego domagać, bo właściciel jest nieznany – przyznał w rozmowie z Ukiel.info prezes SM Kormoran Andrzej Sztomberski.

Prezes dodał, że wrak został przestawiony, ponieważ stwarzał zagrożenie dla okolicznych mieszkańców, zwłaszcza dzieci. W niedalekiej przyszłości ma być także zasłonięty plandeką.

Jak się okazało, właściciel pojazdu był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Policjanci pracowali nad ustaleniem i dotarciem do właściciela porzuconego samochodu. Nie łatwo było dotrzeć do użytkownika osobowego bmw, ponieważ jak się okazało w toku wykonywanych czynności porzucone auto w ciągu ostatnich lat kilkukrotnie zmieniało swojego właściciela. Niestety ani sprzedający jak również kupujący nie dopełnili obowiązku zgłoszenia tego faktu do wydziału komunikacji – powiedział w rozmowie z nami Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Jednak w końcu udało się policjantom ustalić, że obecnym właścicielem pojazdu jest 38-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa. Jak się okazało, został aresztowany.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana do odbycia kary 210 dni pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego – dodał Rafał Prokopczyk.

38-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie, w którym spędzi najbliższe miesiące. Mężczyzna nie uniknął również kary za niewskazanie użytkownika samochodu, który feralnego dnia doprowadził do kolizji drogowej na terenie należącym do jednej z olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych, na którym auto zostało porzucone i stoi tam do dziś. O policyjnych ustaleniach poinformowany zostanie również zarządca terenu, na którym doszło do zdarzenia. Dzięki tym informacjom będzie mógł on dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. 38-latek za niewskazanie osoby, której powierzył pojazd został ukarany również mandatem karnym w kwocie 500 zł.

Czytaj również:

Osiedle Generałów w Olsztynie. Drifty w BMW skończyły się trybunach [ZDJĘCIA]

''Nocna jazda'' na celowniku policji. Będzie także mandat dla kierowcy BMW z osiedla Generałów

BMW, które wylądowało na trybunach boiska na osiedlu Generałów jest rozkradane? [ZDJĘCIA]

Galeria

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz